سطح بندی مطلب:
مقدماتی


پاکسازی خودکار تاریخچه فایرفاکس با هر بار بستن آن - LOGECT Publisher


اطلاعاتی که به هنگام مرور صفحات وب، توسط مرورگر بر روی کامپیوتر شما ذخیره می شوند، گاهاً حاوی اطلاعاتی حیاتی و مهم هستند. اگر شما رمزهای عبوری طولانی و قوی داشته باشید، همواره سعی کنید در صفحات امن (https) لاگین کنید، اطلاعات خود را در پوشه های کدگذاری شده و امن قرار دهید و حتی فایروالی مطمئن بر روی سیستم خود داشته باشید، باز برای امنیت بیشتر، باید یک کار دیگر نیز انجام دهید؛ پاکسازی مرورگر از اطلاعاتی که به هنگام مرور صفحات وب، ذخیره شده است. اگر امنیت برای شما اهمیت ویژه ای دارد، پاکسازی مرورگر نیز، به همان اندازه مهم و انجام آن ضروری است. چنانچه از فایرفاکس استفاده می کنید، پاکسازی آن از این اطلاعات، امری ساده و راحت است. برای این کار، از طریق منوی Tools گزینه Options را انتخاب کرده و در پنجره باز شده، تب Privacy را انتخاب نمایید. سپس مطابق تصویر زیر، در قسمت Private Data، بر روی کلید Clear Now کلیک کنید.

Tools>Options>Privacy>Private Data>Clear Nowپاکسازی خودکار تاریخچه فایرفاکس با هر بار بستن آن - LOGECT Publisher

بدین ترتیب، با کلیک بر روی این دکمه، اطلاعات شخصی ای که در مرورگر وارد کرده اید، بلافاصله پاک می شوند.

روند سختی نیست، اما می توانید فایرفاکس را طوری تنظیم کنید، که با هر بار بستن آن، کلیه این اطلاعات به صورت خودکار و فوری پاک شوند. برای این کار لازم است مطابق تصویر بالا، گزینه Always clear my private data when I close firefox را تیک بزنید و OK را کلیک کنید. بدین ترتیب، با هر بار بستن فایرفاکس، کلیه اطلاعات خصوصی (Private Data) از فایرفاکس و سیستم شما پاک می شوند.

اگر می خواهید هر بار قبل از پاک کردن این اطلاعات اجازه خواسته شود، می توانید گزینه زیر آن یعنی Ask before clearing private data را نیز تیک بزنید و سپس OK کنید. بدین صورت فایرفاکس قبل از بسته شدن کامل، از شما برای پاک کردن اطلاعات ذخیره شده اش، اجازه می گیرد.

چگونه می توان فقط اطلاعات مورد نیاز را از فایرفاکس پاک کرد؟

در صورتی قصد دارید فایرفاکس را تنها از اطلاعات خاصی پاکسازی کنید، می توانید آنها را طبق نیاز خود انتخاب و پاک نمایید. برای مثال اگر می خواهید کوکی های فایرفاکس پاک نشوند، می توانید آنها را در لیست اطلاعات مورد نظر تیک نزنید. برای دسترسی به این قسمت، بر روی کلید Settings که در تصویر بالا مشخص است، کلیک نمایید تا با پنجره ای مشابه عکس زیر مواجه شوید.

پاکسازی خودکار تاریخچه فایرفاکس با هر بار بستن آن - LOGECT Publisher

در پنجره بالا، می توانید مواردی را که قصد دارید با پاک کردن Private Dataها پاک نمایید، انتخاب و بقیه را تیک نزنید. بدین ترتیب تنها موارد تیک خورده، از فایرفاکس و در واقع کامپیوتر شما حذف خواهند شد.

اما پیشنهاد ما این است که به هیچ یک رحم نکنید. اگر به چیز خاصی نیاز ندارید، با تیک زدن همه آنها نگهبان خوبی برای اطلاعات تان باشید.

پاکسازی خودکار تاریخچه فایرفاکس با هر بار بستن آن - LOGECT Publisher

Read more (locally) ...


Partner : Negahbaan

--------------------------------------------------

LOGECT Publisher Network™ (beta) is a Service that allows others to publish their syndicated content by RSS Feeds.

Similar Threads: