سطح بندی مطلب:
مقدماتی


پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher


در بخش اول این مقاله به معرفی نرم افزار Revo Uninstaller که برنامه ای برای پاک سازی کامل نرم افزارها از ویندوز بود پرداختیم. در این مقاله نیز با نرم افزار رایگان TrashMe که قابلیتی مشابه را در اختیار کاربران مک قرار می دهد، آشنا می شوید.

پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش اول: ویندوز ‏TrashMe
کاربران مک به طور معمول برای Uninstall کردن اکثر برنامه ها در سیستم عامل، می توانند با انتخاب آیکون برنامه در پوشه Applications و Delete کردن آن، برنامه را از کامپیوتر پاک نمایند.

اما برخی از نرم افزارها، اطلاعاتی بیش از آنچه که در پوشه Applications وجود دارد، از خود به جای می گذارند. برای پاک سازی کامل رد پاهای یک برنامه نصب شده در مک نیز ابزارهایی وجود دارد، که یکی از بهترین آنها، TrashMe است. برای دانلود این نرم افزار رایگان می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

صفحه دانلود TrashMe ‏TrashMe امکانات کاربردی مفیدی در اختیار شما قرار می دهد. برای پاک کردن کامل هر برنامه کافیست TrashMe را باز کرده و برنامه مربوط را از درون پوشه Applications به درون آن بکشید.پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher

در این صورت، TrashMe به سرعت فایل ها و تنظیماتی که برنامه مربوطه در سیستم شما اعمال کرده، شناسایی و برای شما لیست می کند. سپس شما می توانید با کلیک بر کلید Delete که در گوشه ی بالا، سمت راست پنجره برنامه مشخص است، نسبت به پاک سازی سیستم عامل از برنامه مورد نظر، اقدام کنید.

پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher

همانطور که در تصویر مشخص است، قبل از پاک سازی کامل، برنامه پیغامی جهت اطمینان از پاک سازی نرم افزار نمایش می دهد که با کلیک بر روی آن برنامه پاک می شود.


پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher

با کلیک بر روی Applications از سایدبار برنامه، لیست برنامه هایی که بر روی مک نصب هستند، نمایش داده می شود.

پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher

با انتخاب برنامه یا برنامه هایی که قصد پاک کردن آنها را دارید و کلیک بر کلید Related Files عملیات شناسایی فایل های اضافی و رد پاهای نرم افزارهای مذکور، آغاز می شود و پس از آن شما می توانید آنها را از سیستم پاک نمایید.

توجه: علامت قفل که در سمت راست برخی برنامه های لیست شده در تصویر بالا وجود دارد، نشان دهنده این است که برنامه مربوطه در حال اجرا است و چنانچه قصد پاک کردن آن را دارید، لازم است ابتدا آن را (با استفاده از cmd+Q) ببندید.

در صورت انتخاب گزینه Widgets از منوی سمت راست برنامه، لیست ویجت هایی که در داشبورد مک شما نصب شده اند، نمایش داده می شود و از اینجا می توانید ویجت های مورد نظر را پاک کنید.


پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher

همچنین برای پاک کردن نرم افزارهایی مانند Growl که در قسمت Prefrence panes در System Prefrences نصب می شوند، می توانید از منوی سمت راست پنجره TrashMe گزینه Prefrece panes را انتخاب کنید و به پاک سازی این دسته برنامه ها بپردازید.

همچنین پلاگین ها و افزونه های سافاری، با کلیک بر گزینه Plugins قابل رویت و پاکسازی هستند.

احتمالاً قبل از استفاده از TrashMe برخی نرم افزار های تان را پاک کرده اید. در این صورت چنانچه قصد شناسایی و پاک سازی فایل های برنامه های مرحوم تان را دارید، گزینه Orphans برای شما است. با استفاده از آن می توانید بسیاری از این فایل ها را شناسایی و پاک کنید.

پاکسازی کامل نرم افزارها - بخش دوم: مک - LOGECT Publisher

Read more (locally) ...


Partner : Negahbaan

--------------------------------------------------

LOGECT Publisher Network™ (beta) is a Service that allows others to publish their syndicated content by RSS Feeds.

Similar Threads: