بر اساس یک گزارش امنیتی جدید، هرزنامه ها 95 درصد از کل ای میل های ارسال شده در سراسر جهان را در طول سه ماهه سوم سال جاری میلادی تشکیل دادند.

95 درصد از کل ای میل ها هرزنامه است!
طبق گزارش شرکت امنیتی پاندا سکوریتی، 50 درصد از کل هرزنامه ها از 10 کشور جهان منتشر می شود و هند، برزیل و روسیه سه منبع اصلی انتشار هرزنامه هستند. آمریکا در رتبه هشتم قرار دارد و انگلیس از این فهرست حذف شده است.

بیش تر هرزنامه هایی که به کاربران ارسال می شوند از شبکه رایانه های آلوده و به سرقت رفته ای که صاحبانشان از آلوده بودن دستگاه خود مطلع نیستند، منتشر می شوند.

بر اساس گزارش پاندا، تروژان ها اکنون 55 درصد از کل تهدیدهای بدافزاری را تشکیل می دهند و بسیاری از آن ها برای سرقت اطلاعات به منظور دسترسی به حساب های مالی طراحی شده اند.

این نوع تهدیدها طی دو سال گذشته به طور کلی رشد کرده اند زیرا عاملان طراحی آن ها می دانند بزرگ ترین بازگشت را در سرمایه خواهند داشت.

در میان کشورهایی که بیش ترین حملات تروژان را در سه ماهه سوم داشته اند، تایوان در صدر فهرست جای گرفته و پس از آن روسیه، برزیل، آرژانتین، لهستان و اسپانیا قرار دارند.

هم چنین خلافکاران سایبر به طور فزاینده برای انتشار ویروس از ای میل به رسانه اجتماعی روی می آورند؛ طبق یافته های پاندا، بدافزارها توانسته اند از طریق حملات کلیک دزدی که از گزینه "لایک" فیس بوک و استفاده از نام افراد معروف و موارد جذاب برای جلب کاربران بهره برداری می کنند، منتشر شوند و تکنیک "بهینه سازی موتور جست وجو" برای ایجاد صفحه های وب ساختگی در نتایج جست وجو، روش متداول دیگری برای انتشار بدافزار است.

محبوبیت تلفن های هوشمند مبتنی بر آندروید نیز عرصه دیگری از آسیب پذیری را ایجاد کرده زیرا تهدیدهای متعددی سیستم عامل موبایل گوگل را هدف گرفته اند.

Similar Threads: