فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کند


فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کند


امروزه شرکت ها، سازمان ها و حتی منازل زیادی را پیدا می کنید که از شبکه های خصوصی استفاده می کنند. تأمین امنیت این شبکه ها به ویژه اگر قرار باشد به شبکه جهانی هم متصل باشند کاری بس سخت و طاقت فرسا است. برای یک مهندس شبکه یا متخصص امنیت نظارت دقیق بر جوانب مختلف آن با موانع بسیاری مواجه است و بدتر این که مشکل از جایی بروز می کند که تصور نمی شد.

یکی از خطرات مداوم امروزی فلش درایوهای یو اس بی هستند. این درایوهای قابل حمل و کوچک تقریباً در دست همه کس پیدا می شوند و برای سهولت انتقال اطلاعات خیلی هم کاربردی هستند؛ اما کار آنجا بالا می گیرد که این داده ها همانی نباشند که مد نظر است.


به وفور دیده می شود که کارمندان شرکت ها فلش درایو شخصی خود را به رایانه شرکت وصل می کنند که آن رایانه، تحت یک شبکه امن است. این کار به طور بالقوه باعث ورود بدافزارهای مختلف به شبکه خصوصی و امن شده شرکت می شود و همه تلاش های مسئولان امنیت شبکه را بی اثر می کند. تازه گاهی با این کار اطلاعات شرکت هم به سرقت می رود و مشکل از یک بدافزار کوچک خیلی فراتر می رود.


شرکت کینگ استون برای این مسئله راه حلی ارائه کرده: یک فلش درایو یو اس بی که به طور خودکار محتوایش را رمزگذاری می کند. این درایو که Data Traveler Vault Privacy 3.0 یا DTVP 3.0 نام دارد دارای قابلیت رمزگذاری سخت افزاری است؛ به علاوه یک ضد ویروس داخلش دارد و به مصرف کننده امکان می دهد حالت هایی مثل «فقط خواندنی» را برای جلوگیری از ورود بدافزارها به درایو فعال کند.


استفاده از درایوهای رمزگذاری شده هر چند کار درستی است اما درمان قطعی مشکل نیست. اگر یک مهاجم بخواهد می تواند با درست کردن یک نمونه جعلی از این درایو و رساندنش به یکی از کارمندانِ هدف به محض اتصال درایو به رایانه، به شبکه نفوذ کند. پس در مناطق حساس در کنار ممنوعیت استفاده از هر گونه ذخیره ساز خارجی اعم از هارد بیرونی، فلش درایو یو اس بی و غیره، این نوع درایوهای رمزگذاری شده، در موارد معدود و با دقت زیاد می تواند به کار گرفته شوند.


DTVP 3.0 در ظرفیت های ۴، ۸، ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایت ساخته شده و از ۴۰ تا ۳۵۵ دلار قابل تهیه است. شما چه راهکار دیگری برای حفظ امنیت شبکه خود می دانید؟
فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کند
فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کند فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کند فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کند فلش درایو جدید کینگستون به طور خودکار محتوای اش را رمزنگاری می کندادامه مطلب


Similar Threads: