گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی است


گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی است


شرکت های سازنده در تلاش هستند با جمع آوری علایق و سلایق کاربران شان بفهمند چه چیزهایی آنها را خوشحال می کند تا بتوانند با در اختیار گذاشتن این موارد به صورت هوشمند، مشتریان خود را راضی نگه دارند؛ ولی شاید هر کسی به این تمایل نداشته باشد و مضاف بر این، رعایت عدالت و تخطی نکردن از حریم خصوصی افراد هم در این زمینه بسیار سخت است.

امروز گزارش هایی دریافت شد که شرکت ال جی با استفاده از تلویزیون های هوشمند، عادات رفتاری کاربرانش را حتی وقتی گزینه گردآوری اطلاعات در تنظیمات تلویزیون را غیر فعال کرده باشند، جمع می کند.

این قضیه توسط یکی از کاربران کشف شده. او که از دیدن تبلیغات مرتبط نمایش داده شده در صفحه خانگی تلویزیون به این ماجرا ظنین شده بوده، متوجه شد که حتی بعد از خاموش کردن گزینه «جمع آوری اطلاعات محتوای تماشا شده» باز هم تلویزیون جزئیات شبکه هایی که تماشا می کرده و حتی نام فایل فیلم هایی که در حافظه USB خود ذخیره داشته را به آدرسی ارسال می کند.


«تصمیم گرفتم یک سری بررسی روی ترافیک مصرفی اینترنتم انجام دهم تا ببینم چه چیزهایی فرستاده می شود. معلوم شد که اطلاعات در مورد موارد تماشا شده فارغ از این که گزینه مربوطه فعال یا غیر فعال باشد، ارسال می شود.»
تلویزیون دارای یک شناسه اختصاصی است و مهندسان ال جی حتی به خود زحمت نداده اند لااقل اطلاعات ارسالی را رمزگذاری کنند و داده ها به صورت آشکار فرستاده می شوند. این طور که از پیگیری های این کاربر کنجکاو مشخص شده اطلاعات به آدرسی ارسال می شوند که غیر فعال است (شاید فقط فعلاً) و برای ذخیره سازی نمی تواند به کار رود.


بخش خدمات مصرف کننده ال جی به این کاربر گفته اند این کار مشکلی ندارد چون او [و هر کس دیگر] قبل از استفاده، قوانین کاربری تلویزیون را تایید کرده اند.


حالا باید دید این خبرها واکنش مقامات ال جی را بر خواهد انگیخت یا از کنار آنها می گذرند؛ شاید رصد محتواهای ارائه شده از طریق سیستم هوشمند تلویزیون مشکل خاصی نباشد، ولی جمع آوری اسم فایل های روی یو اس بی فلش شخصی کاربران دیگر قابل چشم پوشی نیست. نظر شما چیست؟
گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی است
گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی است گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی است گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی است گزارش ها حاکی از ارسال اطلاعات کاربران توسط تلویزیون های هوشمند ال جی استادامه مطلب


Similar Threads: