مشکل اندروید کیت کت در قسمت


مشکل اندروید کیت کت در قسمت


ظاهراً داستان اشکالات نسخه های جدید سیستم عامل ها را پایانی نیست و بعد از ماجراهایی که برای iOS اپل پیش آمد این بار نوبت ربات سبز است که به تازگی به خوردن شکلات کیت کت مشغول شده.

این طور که معلوم شده اندروید ۴.۴ با مشکلی در قسمت شبکه خصوصی مجازی () مواجه است که باعث کارکرد بیش از حد پردازنده، قطعی ارتباط یا از دست رفتن اطلاعات حین انتقال آنها در شبکه گشته. طبق بررسی های صورت گرفته این مشکل به خاطر اشتباه محاسباتی در MSS استفاده شده در ارتباط بروز می کند.


MSS یا Maximum Segment Size برای جلوگیری از از هم گسیختگی موقع انتقال داده به کار می رود. در این جا MSS بر مبنای بیشینه واحد انتقال (MTU) اشتباه محاسبه می شود که علاوه بر این برای تعیین مناسب ترین اندازه هر بسته داده انتقالی به کار می رود. در واقع داده ها به تکه هایی (pocket یا بسته) تقسیم می شوند تا در شبکه منتقل گردند.


در بعضی اپلیکیشن ها مثل AnyConnect Client ساخت شرکت Cisco، کاربران با از دست رفتن تعداد زیادی از این بسته ها مواجه اند و این اغلب به خاطر بزرگ تر بودن اندازه بسته از حد مجاز رخ می دهد. فعلاً این مشکل روی تلفن نکسوس ۵ گزارش شده ولی از آن جا که در اصل به سیستم عامل بر می گردد از امشب که دستگاه های نکسوسی دیگر هم به این نسخه به روز شوند مشکل تسری پیدا می کند.


حالا جالب این است که علیٰ رغم گزارش های متعددی که از این مشکل مخابره شده خود گوگل تا کنون نظری نداده و حتی آن را تأیید هم نکرده است. با توجه به این که فعلاً کاربرانِ اندکی به اندروید ۴.۴ دسترسی دارند و از بین آنها کسانی که از استفاده می کنند خیلی کم هستند می توان امیدوار بود قبل از فراگیر شدنِ مشکل، گوگل موفق به رفع عیب آن شود.


در حال حاضر کسانی که با این مشکل مواجه اند می توانند با تنظیم به منظور جبران افزایش اندازه بسته ها یا با درخواست از شرکتی که را از آن تهیه می کنند نسبت به رفع این عیب اقدام کنند.
مشکل اندروید کیت کت در قسمت
مشکل اندروید کیت کت در قسمت مشکل اندروید کیت کت در قسمت مشکل اندروید کیت کت در قسمت مشکل اندروید کیت کت در قسمتادامه مطلب


Similar Threads: