یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شد


یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شد


احتمالاً همه شما بیت کوین را می شناسید. در غیر این صورت قبل از تمام کردن این مطلب بد نیست کمی در مورد این سکه های الکترونیک اطلاعات کسب کنید. این روزها هر گیکی باید در مورد بیت کوین و نحوه کارکرد آن بداند.

به احتمال بسیار زیاد این پول در آینده نه چندان دور از مهمترین پول های دنیا خواهد شد. البته هم اینک نیز تقریبا همین طور است، هر چند که دولت ها هنوز آن را به عنوان یک ارز رسمی نمی شناسند، اما سرعت رشد آن فقط طی ماه های اخیر، از اهمیت ویژه اش در آینده خبر می دهد.

در این چند ماه نرخ برابری هر سکه بیت کوین از مرز ۳۵۰ دلار آمریکا فراتر رفته است. در این میان و از ابتدای کار بیت کوین، سایت های بسیاری برای دارندگان این سکه ها نقش واسط را برای خرید و فروش سکه های بیت کوین ایفا می کنند. اما ظاهراً یکی از این سایت های صرافی که بیشتر به مشتریان چینی خدمات می داده، به ناگاه ناپدید شده. در نتیجه، مقادیری سکه و پول مشتریان به ارزش ۴٫۱ میلیون دلار گم شده است!

این صرافی آنلاین که به GBL معروف بوده و دامینش با آدرس btc-glb.com از اردیبهشت ماه امسال ثبت شده بود، اولین بار توسط کاربری در یکی از فعال ترین تالارهای بحث و گفتگوی بیت کوین معرفی شد و پس از آن به سرعت مورد توجه کاربران چینی قرار گرفت، چرا که خدمت رسانی با یوان چین از جمله سرویس های آن بود.

این سایت تنها ظرف شش ماه توانست تحت عنوان شرکتی که در هنگ کنگ به ثبت رسیده بود، کار خود را پیش ببرد. بدون هیچ آدرس فیزیکی و سندی که تاییدیه رسمی ادامه کارش باشد. جالب اینکه چندی پیش در برخی تالارهای گفتگو در مورد بیت کوین، از این احتمال که GBL ممکن است کلاهبردار باشد صحبت شده بود اما کاربران باز هم از آن استفاده می کردند. حالا می توان گفت این کاربران کم توجه، تقریباً نباید هیچ امیدی به بازگشت سکه های شان داشته باشند. سایت و مسئولینش به ناگاه ناپدید شده اند!

چین از مهمترین مراکز جذب بیت کوین است و تخمین زده می شود روزانه معادل ۱۸۰ میلیون دلار تراکنش بیت کوینی فقط در این کشور صورت می گیرد. با توجه به اینکه بیت کوین تقریباً پولی غیرقابل ردگیری است، بسیار مورد توجه دستگاه های تبهکاری (از هکرها تا قاچاقچی ها) قرار گرفته و همین مساله عمده ترین دلیل افزایش ارزش این پول مجازی است.

لازم به ذکر است که کمتر از یک هفته پیش، یک سایت دیگر که ارائه دهنده کیف های پول بیت کوین بود نیز ادعا کرد که هک شده و تمام سکه های کاربران در آن سایت (معادل ۴۱۰۰ سکه بیت کوین) از دست رفته است. این مساله برای حدود ۴۸ ساعت منجر به کاهش چند ده دلاریِ نرخ برابری بیت کوین و دلار شد، اما بیت کوین سیر صعودی قیمت خود را در کمتر از دو روز مجدداً در پیش گرفته و در حال حاضر هر سکه اش با قیمت ۳۵۰ تا ۳۸۰ دلار در حال تبادل است.

توصیه: اگر شما هم بیت کوینی در سرویس های آنلاین دارید، توصیه می شود از کیف پول های آفلاین استفاده کنید.

یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شد
یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شد یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شد یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شد یک صرافی چینی بیت کوین به ناگاه با ۴.۱ میلیون دلار دارایی مشتریانش ناپدید شدادامه مطلب


Similar Threads: