مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهند


مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهند


گویی وقتی بحث امنیت اینترنت در میان باشد، غول های بزرگ دنیای فناوری رقابت های سنگین خود را کنار گذاشته و به کمک هم می شتابند. دست کم در ظاهر که این طور به نظر می رسد. آخرین خبرها حاکی از این است که مایکروسافت و فیسبوک به یاری یکدیگر شتافته، به جنگ باگ های امنیتی فضای اینترنت بروند.

این دو شرکت بزرگ، پروژه مشترکی را تحت عنوان هکر وان(HackerOne) کلید زده اند و قرار است به محققان حوزه امنیت اینترنت و هکرهایی که باگ های امنیتی فناوری های کلیدی اینترنت نظیر PHP ،OpenSSL، و آپاچی را پیدا می کنند، پاداش بدهند. این پاداش ها بسته به نوع باگ و همچنین جدیت موضوع از 300 دلار تا 5000 دلار خواهد بود. داوطلبانی از مایکروسافت، فیسبوک و حتی گوگل، گزارش های مربوط به باگ ها را بررسی خواهند کرد.

در حالی که این شرکت ها در عرصه آنلاین رقابت سختی دارند، اما برای بالا بردن امنیت زیرساخت اینترنت، عزمشان را برای همکاری با هم جزم کرده اند. در همین راستا اَلِکس رایس، مدیر امنیت محصولات فیسبوک به رویترز گفته که «گرچه ما رقبای سرسختی برای هم هستیم...با این حال تیم های امنیتی ما هیچگونه رقابتی با هم ندارند.»

مایکروسافت و فیسبوک هر کدام به صورت جداگانه برنامه های مشابهی برای یافتن باگ های نرم افزاری دارند. البته فیسبوک سابقه خیلی خوبی در مورد توجه به این باگ های امنیتی ندارد. چندی پیش بود که این شرکت به نادیده گرفتن یک باگ امنیتی متهم شد، و جنجالی در این مورد به راه افتاد. از طرف دیگر مایکروسافت هم تاکنون به یابندگان باگ های امنیتی بیش از 128000 دلار پاداش داده که 100000 دلار آن بابت باگ امنیتی مربوط به ویندوز 8.1 بوده. باید دید همکاری های این شرکت های بزرگ دنیای فناوری چه تاثیری بر امنیت اینترنت خواهد گذاشت.
مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهند
مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهند مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهند مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهند مایکروسافت و فیسبوک برای برطرف کردن باگ های اینترنت دست به دست هم می دهندادامه مطلب


Similar Threads: