قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟


قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟


قابلیت کنترل والدینِ کروم وارد نسخه بتای (آزمایشی) آن شد تا پدر-مادرها نظارت بهتری بر مرورگر و سیستم عامل کرومی که فرزندان شان مشغول کار با آنها هستند داشته باشند.

هر چند هنوز کروم بوک ها به واسطه سرعت پایین و هزینه بالای اشتراک اینترنت در جوامع در حال توسعه فراگیر نشده اند ولی اقبال مردم کشورهای پیشرفته نشان از آینده درخشان این نِت بوک ها (لپتاپی که به هدف گشت و گذار در اینترنت ساخته شده) در مناطق دیگر دارد. قیمت پایین آنها و امکانات خوب آموزشی که دارند باعث شده حتی در مراکز آموزشی هم به کروم بوک رو بیاورند.


اما نگرانی همیشگی والدین و معلمان محتوای افسار گسیخته ای است که از هر سو به فرزندان و شاگردان آنها هجوم می آورند؛ پس امکان نظارت بر محتوا ضرورت دارد؛ قابلیتی که کروم لااقل تا کنون بهره ای از آن نبرده.


مشخصاً نیاز است بتوان حساب های جداگانه با سطوح دسترسی مختلف ایجاد کرد. البته فعلاً امکان استفاده از یک حساب اصلی برای مشاهده وب سایت های باز شده در سیستم عامل کروم وجود دارد ولی از آنجا که اغلب کاربران در سیستم عامل های دیگر مثل ویندوز، مک و گنو/لینوکس از مرورگر کروم استفاده می کنند لازم است ویژگی نظارت کامل والدین به این مرورگر محبوب اضافه شود.


اما این فقط یک طرف ماجرا است؛ حتی بدون اضافه شدن چنین قابلیتی به کروم یا هر مرورگر دیگری، همین حالا هم با استفاده از امکانات سیستم عامل هایی چون ویندوز و مک یا حتی نرم افزارهای ثانویه ای که به طور خاص برای ارضای این هدف ساخته شده اند می توان نظارت و کنترل فعالی بر محتواهایی که به فرزندان می رسند داشت؛ ولی مشکل اصلی این است که اغلب پدر-مادرها دانش کافی برای انجام دادن چنین کارهایی ندارند.


امروزه فرزندان در سنین کم با انواع دستگاه های رایانشی از تلفن هوشمند و تبلت گرفته تا لپتاپ و دسکتاپ در معرض انواع محتوا هستند که قطعاً بخش زیادی از این محتواها مناسب سن آنها نیست؛ نتیجه واقعاً اسفبار و حتی ترس ناک است: شما فرزندانی دارید که تحت تعلیم معلمانی قرار می گیرند که تنها دغدغه ای که ندارند سلامت روان کودکان شما است؛ پس اگر در شناخت فرزندتان و تحلیل دلایل رفتار او به مشکل خوردید تعجب نکنید، مشکل از جای دیگری آب می خورد.


متأسفانه اغلب آموزش ها در این زمینه هم در خود فضای وب مطرح می شوند دقیقاً همان جایی که والدین دانش بهره بردن از آن را ندارند. شما فکر می کنید راهکار چیست؟ چطور می توان این فاصله عظیم نسل ها را کم کرد؟
قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟
قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟ قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟ قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟ قسمت کنترل والدین در کروم در حال تکمیل شدن است اما آیا والدین دانش کافی برای استفاده از آن را دارند؟ادامه مطلب


Similar Threads: