سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کند


سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کند


سال ها بعد از این که مایکروسافت، گوگل و خیلی های دیگر از لایه سوکت های امن (SSL) به صورت پیش فرض در سیستم های ایمیل خود استفاده کردند، حالا یاهو هم می گوید همزمان با تغییر دکور ظاهری ایمیل خود به این جمع می پیوندد.

SSL یک پروتکل رمزگذاری است که سرویس های اینترنتی را هنگام تبادل اطلاعات بین سرورهای شرکت ها و مرورگر رایانه کاربران رمزگذاری می کند. یاهو گفته این کار را از ۱۸ دی ماه، درست یک سال بعد از این که SSL را به صورت انتخابی در اختیار کاربران گذاشته عملی می کند.


یاهو در بین بزرگان سرویس دهنده ایمیل آخرین شرکتی است که به استفاده از تبادلات رمزگذاری شده روی می آورد؛ در صورتی که مثلاً مایکروسافت از سال ۲۰۱۰ این امکان را نخست به صورت اختیاری و سپس به طور پیش فرض برای کاربرانش فعال کرده. سخنگوی یاهو اظهار داشت که برنامه اجرای SSL برای استفاده از رمزگذاری ۲۰۴۸ بیت همزمان با حرکت گوگل و فیسبوک به این سمت به عمل در خواهد آمد.


جالب است بدانید فیسبوک و توییتر از ۲۰۱۱ در تمام ارتباطات خود از SSL استفاده می کنند. البته گوگل نخستین سرویس دهنده ایمیلی بود که SSL را در سال ۲۰۱۰ به طور پیش فرض به اجرا در آورد.


هر چند در دنیایی که سازمان هایی مثل NSA حضوری فعال و همه جانبه دارند نباید خیلی به این ارتباطاتِ به اصطلاح امن دل خوش کرد ولی این باعث نمی شود از تلاش برای دست یابی به محیطی امن تر دست بر داریم؛ به قول معروف، کاچی بهتر از هیچی! نظر شما چیست؟
سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کند
سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کند سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کند سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کند سرانجام بعد از سال ها تأخیر، شرکت یاهو هم ssl را برای سرویس ایمیل خود فعال می کندادامه مطلب


Similar Threads: