رییس هیئت مدیره گوگل: اندروید از آیفون امن تر است


رییس هیئت مدیره گوگل: اندروید از آیفون امن تر است


«اندروید از [سیستم عامل] آیفون امن تر است» این ادعایی است که اریک اشمیت، رییس هیئت مدیره شرکت گوگل در مصاحبه با وب سایت ZDNet مطرح کرده و بستر بیش از یک میلیارد کاربره شرکت متبوعش را مطمئن تر از رقیبِ آیفونی دانسته.

البته او به بیان دلایل چنین ادعایی نپرداخت و توضیح نداد که با چه معیاری اندروید را از iOS امن تر تشخیص داده.


در واقع وقتی مصاحبه گر رو به او گفت: «اگر از مردم [آمریکا] نظر سنجی کنید بسیاری از آنها خواهند گفت که اندرویدِ گوگل بستر اصلی شان نیست؛ وقتی با مردم درباره اندروید حرف می زنی می گویند اندروید که امن نیست.» اریک اشمیت پاسخ داد: «امن نیست؟ از آیفون [هم] امن تر است»


شکی نیست که گوگل در چند وقت اخیر تلاش های بسیاری برای امن تر کردن سیستم عامل موبایل خود کرده و به خصوص در دستگاه هایی که زیر نظر مستقیم اش ساخته می شوند تا حد زیادی هم موفق بوده اما چنین ادعایی شاید بیشتر جنبه کُری خوانی داشته باشد تا مسائل فنی.


در آخرین نسخه اندروید اسکنر بدافزاری تعبیه شده که به طور خودکار اپ ها را حتی پیش از نصب وارسی می کند و از آلوده نبودن آنها مطمئن می شود. اما همان طور که می دانید در سیستم عامل اندروید به دلیل باز متن بودن، توسط هر کدام از شرکت های سازنده تغییراتی ایجاد می شود که این امر باعث چند پارگی بستر اندروید شده و در واقع مشکل اصلی نیز از همین جا آب می خورد.


مسئله اصلی فروشگاه های غیر اصلی و ثانویه اپلیکیشن های اندرویدی هستند که هیچ نظارتی بر امنیت آنها نیست و کسی متضمن سلامت اپ های دانلود شده از چنین فروشگاه هایی نمی شود. باید دید در آینده گوگل برنامه ای برای این از هم گسیختگی بستر اندروید دارد یا می خواهد به روال سابق به کار خود ادامه دهد.


شما چقدر با نظر آقای اشمیت موافقید؟ اگر امکان کار کردن با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS را داشته اید از تجربه های شخصی خود بنویسید.
رییس هیئت مدیره گوگل: اندروید از آیفون امن تر است رییس هیئت مدیره گوگل: اندروید از آیفون امن تر است رییس هیئت مدیره گوگل: اندروید از آیفون امن تر است رییس هیئت مدیره گوگل: اندروید از آیفون امن تر استادامه مطلب


Similar Threads: