دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخ


دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخ


پلیس بریتانیا پسری ۱۶ ساله را در ارتباط با یک حمله سایبری به یک گروه ضد اسپم هلندی دستگیر کرد. به گفته متخصصان وب، این «بزرگترین حمله سایبری تاریخ» بوده. بنا به گزارش های واصله، این حمله موجب کندی اینترنت در بخش های مشخصی از قاره اروپا شده.

ظاهراً دستگیری این نوجوان مربوط به فروردین ماه می شود اما پلیس، جزئیات دستگیری را چهارشنبه گذشته رسانه ای کرده و از قرار معلوم او هم جزئی از مظنونان اصلی این حمله بوده.


در رسانه های نوشتاری بریتانا آمده که این هکر نوجوان را در حالی موقع کار با رایانه دستگیر کرده اند که به چندین سیستم مجازی و فروم وارد شده بوده. اسناد به دست آمده نشان می دهند وی مقدار قابل توجهی پول در حساب بانکی اش داشته که البته تحقیقات درباره منشأ آنها هنوز در حال انجام است.


مشخص نیست نقش او در این وسط دقیقاً چه بوده اما به جز فردی به نام Kamphuis، او تنها کسی ست خارج از آن گروه به جرم مشارکت در این حمله بزرگ دستگیر شده. Sven Olaf Kamphuis نماینده یک شرکت میزبانی وب بوده و در انتشار محتوای مربوط به بزرگسالان هم مشارکت داشته؛ هرچند او بعداً اتهام دست داشتن در این حمله را رد کرد.


پلیس بریتانیا اطلاعات بیشتری در اختیار اصحاب رسانه قرار نداده و فقط به این اشاره کرده که پسر ۱۶ ساله را تا آخر سال [میلادی] آزاد خواهد کرد.


اما مسئله حائز اهمیت، نه نقش این نوجوان بلکه ماهیت اتفاقی ست که رخ داده. دنیای سایبر برای نسل جوان گاهی شناخته شده تر از جهان واقع است و از درهای پشتی آن به خوبی اطلاع دارد؛ طبیعتاً اگر آموزش های مناسب در اختیارش قرار نگیرد به بزهکاری البته به شکل نوین آن روی خواهد آورد.


نظر شما در این رابطه چیست؟
دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخ
دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخ دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخ دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخ دستگیری یک بچه مدرسه ای به جرم مشارکت در بزرگترین حمله سایبری تاریخادامه مطلب


Similar Threads: