حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خورد


حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خورد


«اپل با افزودن حسگر اثر انگشت به تلفن iPhone 5S فصل جدیدی در امنیت دستگاه های همراه باز کرد و زین پس خیال کاربران از این بابت آسوده خواهد بود»

چقدر با جمله بالا موافقید؟ اجازه بدهید این مطلب را با هم تا آخر پیش برویم تا در نهایت با دید باز نتیجه گیری کنیم. انجمن هکرهای اروپا مدعی شده می تواند حسگر اثر انگشت آیفون، موسوم به تاچ آی دی، را با روشی ساده دور یا به عبارت بهتر گول بزند.


این ضعفِ کشف شده که این انجمن آن را به شوخی «Star Bug» نام گذاشته به قدری ابتدایی ست که با روش های ساده فریب حسگرهای اثر انگشت هم می توانید سر تاچ آی دی اپل را شیره بمالید.


کافی ست یک اسکن با دقت ۲۴۰۰ دی پی آی (DPI) از اثر انگشت یک نفر تهیه کنید و سپس به کمک یک چاپگر لیزی آن را روی یک ورق نازک لاتکس چاپ کنید. حالا می توانید سر به سر Touch ID آیفون بگذارید.


اینکه آیا اپل می تواند با اصلاحات نرم افزاری از پس این مشکل بر آید معلوم نیست، فقط آنچه مسلم است سیستم عامل جدید (iOS 7) اپل چندان هم بی عیب نقص نیست. البته اگر کسی اثر انگشت شما را به دست بیاورد و به آیفون تان هم دسترسی پیدا کند، شما نگرانی هایی به مراتب بیشتر خواهید داشت.
با پشتیبانی: آی ویوید
دانلود ویدیو

حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خورد
حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خورد حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خورد حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خورد حسگر Touch ID آیفون از اثر انگشت چاپ شده روی کاغذ رکب می خوردادامه مطلب


Similar Threads: