باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کند


باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کند


با وجود اینکه شرکت ها سعی می کنند ابتدا با عرضه نسخه بتا برای تعداد محدودی از کاربران، اشکالات نرم افزار خود را شناسایی و بر طرف کنند، اما با این وجود باز هم هر بار مشکلاتی باقی خواهد ماند. اپل نیز چنین سیاستی را پیش گرفت، اما درست در لحظه ای که iOS 7 را در اختیار همگان قرار داد، میلیون ها نفر این فرصت را پیدا کردند تا مشغول کار با این سیستم عامل شوند و اشکالات تازه ای را از آن استخراج کنند.

یکی از کاربران، باگی عجیب و البته خطرناک را در iOS 7 پیدا کرده که از طریق آن می توان رمز Lockscreen را دور زد و به عکس های موجود در دستگاه دسترسی پیدا کرد. پس از دسترسی به عکس ها شما می توانید از طریق حساب شبکه های اجتماعی متصل به سیستم عامل، به اشتراک محتوا نیز بپردازید و حسابی دردسر ساز شوید.

نحوه دور زدن Lockscreen بدین صورت است که در ابتدا باید قبل از وارد کردن رمز، در این صفحه بخش مرکز کنترل را باز کنید، به اپلیکیشن ساعت رفته و در آنجا دکمه Power را نگه دارید تا نوار قرمز رنگ ظاهر شود. در صفحه باز شده گزینه Cancel را انتخاب کنید و بلافاصله دو بار دکمه Home را فشار دهید تا وارد بخش مولتی تسکینگ شوید؛ در این بخش اپلیکیشن دوربین را پیدا کنید و به داخل آن بروید.

هم اکنون مشاهده می کنید که در گوشه اپلیکیشن دوربین آخرین عکس ثبت شده نمایش داده می شود که با لمس آن می توانید وارد اپلیکیشن تصاویر شده و کلیه عکس ها و ویدیو های موجود را مشاهده کنید. با توجه به اینکه گزینه Share نیز در این قسمت فعال است، در صورتی که حسابی از شبکه های اجتماعی به دستگاه قربانی متصل باشد، این امکان را دارید تا از قول وی، عکس ها و هرچه دوست دارید را در این شبکه ها به اشتراک گذارید.

باگ مذکور حفره امنیتی بسیار خطرناکی است که می تواند منجر به این شود تا اپل زود تر از حد انتظار آپدیت 7.0.2 را ارائه دهد. در حال حاضر در صورتی که می خواهید از این مشکل در امان بمانید، باید از بخش تنظیمات، امکان دسترسی به مرکز کنترل از داخل Lockscreen را غیر فعال کنید.
باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کند
باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کند باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کند باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کند باگ خطرناک iOS 7 امکان دور زدن رمز دستگاه و دسترسی به عکس ها را فراهم می کندادامه مطلب


Similar Threads: