80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند!


80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند!


آژانس امنیت ملی آمریکا امروز گزارشی را منتشر کرده که در آن به کارمندان مشاغل دولتی این کشور در مورد حجم فراوان بدافزارها و دستگاه های هدف آنها هشدار داده است. بر اساس این گزارش، بیش از 79% کل بدافزار های تولید شده در سال 2012، مربوط به سیستم عامل اندروید بودند. سیمبین با 19% در مقام دوم قرار داشت و سایر پلتفرم ها کمتر از 1% سهم داشتند.

در حالی که سیستم عامل ویندوز موبایل و بلکبری او اس با 0.3% کمترین میزان بدافزار را به خود اختصاص داده است، ویندوزفون 8 به دلیل امنیت بالا جایی در این فهرست نداشته است.

گزارش مذکور علت این حجم بالای حملات را متن باز بودن این سیستم عامل و گستردگی مصرف کنندگان آن ذکر کرده و به آنها هشدار داده که برای در امان ماندن از این حملات، از به روز بودن و روت نبودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنند.

در این گزارش گفته شده هنوز حدود 44% کاربران اندروید از ویرایش های 2.3 تا 2.3.7 اندروید که به نان زنجبیلی مشهور است استفاده می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از حفره های امنیتی در ویرایش های بعدی در حال بر طرف شدن است، این کاربران در معرض بیشترین خطر قرار دارند.

متن گزارش منتشر شده در قالب یک فایل پی دی اف از اینجا قابل دریافت است.

آیا شما تا به حال دچار مشکل بدافزاری شده اید؟ تجربه خود را در این رابطه با ما به اشتراک بگذارید.
80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند!
80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند! 80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند! 80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند! 80 درصد از کل بدافزارهای تولید شده در سال 2012، اندروید را هدف گرفتند!ادامه مطلب


Similar Threads: