کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاص


کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاص


حتما کیم دات کام را می شناسید٬ مخترع روش تایید دو مرحله ای حساب های آنلاین و موسس Megaupload که یک سرویس آپلود فایل بود و با شکایت شرکت های تولید کننده محتوا بسته شد.

او اینک مدتی است که با سرویس دیگری برای آپلود فایل٬ به نام Mega به میدان بازگشته و دردسرهایی را هم برای سیاست مداران نیوزیلندی که کشور میزبان این سرویس است ایجاد کرده.

اما سایت RT گزارش می دهد که آقای دات کام و همکاران او مشغول کار بر روی یک تکنولوژی رمزنگاری فوق پیشرفته برای استفاده در یک سرویس ایمیل امن هستند.


در این چند ماه اخیر جریانی از تعطیلی شرکت های فعال در بخش ارتباطات امن به راه افتاده زیرا مدیران شان ترجیح داده اند به جای همکاری با برنامه های نظارتی-جاسوسی دولت ها٬ از چنین کسب و کارهایی بیرون بروند.


دو نام بزرگ در عرصه رمزنگاری ایمیل ها٬ یعنی Lavabit و ٬Silent Mail دست به خودکشی عزتمندانه به سبک سامورایی ها زدند و با خروج از این عرصه٬ ترجیح دادند به دولت امریکا اجازه دسترسی به داخل سیستم های خود را ندهند.


اما سرویس ایمیل Mega که گویا در شرف به میدان آمدن است٬ بر روی سرورهای خارج از ایالات متحده قرار خواهد داشت و در نتیجه مجبور به رعایت قوانینی که در خاک امریکا لازم الاجرا هستند، نخواهد بود.


یکی از جزئیات جالب توجه این سرویس که در داستان سایت RT به آن اشاره شده٬ این است:


طبق گفته موسس مگا٬ کیم دات کام٬ سرویس ایمیل مگا کلیدهای آشکارساز (یا همان رمزگشای) مربوط به ایمیل کاربران را در اختیار نخواهد داشت و از این رو "هرگز" قادر نخواهد بود ایمیل های رد و بدل شده را بازخوانی کند.


به بیان دیگر٬ به خاطر زیرساخت و چهارچوب این سرویس٬ مگا هرگز نمی تواند تحت فشار آژانس های امنیتی و اطلاعاتی٬ داده ها و اطلاعات کاربران خود را افشا کند.
حالا باید منتظر ماند و دید که دیگر جزئیات این سرویس ایمیل چه خواهند بود. آیا ایمیل مگا هم مثل سرویس اشتراک فایل آن محبوب خواهد شد؟


کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاص
کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاص کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاص کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاص کیم دات کام در حال ساخت یک سرویس ایمیل بسیار امن و با رمزنگاری خاصادامه مطلب


Similar Threads: