وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیرد


وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیرد


"جامعه حق دارد ضعف های امنیتی را بداند." این استدلالی است که در بیشتر مواقع از جانب هکرها می شنویم و حالا بدل به مناقشه ای جالب شده.

سه متخصص رمزنگاری از یک دانشگاه آلمانی توانسته اند کدهای مورد استفاده برای استارت زدن بی سیم خودروهای لوکسی نظیر آئودی٬ بنتلی٬ پورشه٬ و لامبورگینی را هک کنند٬ و به این طریق می توان با استفاده از آن کدها٬ خودروهایی را که گاه تا ۳۰۰ هزار دلار نیز قیمت دارند٬ به سرقت برد.

آنها مشغول تهیه مقاله ای برای انتشار در ماه جاری میلادی بوده اند که در آن چگونگی هک کردن رمزنگاری مورد نظر٬ یعنی Megamos که یک سیستم مبتنی بر الگوریتم برای تایید هویت دارنده کلید خودرو است٬ توضیح داده می شد. با این حال شرکت بزرگ فولکس واگن که ۴ برند از بین خودروهای ذکر شده در بالا متعلق به آن است توانست حکم ممنوعیت انتشار مقاله را از دادگاهی در انگلیس بگیرد.


محققین استدلال می کنند که عموم افراد حق دارند از ضعف های امنیتی که بخشی از زندگی آنها را به خطر می اندازند٬ مطلع باشند ولی قاضی حکم داده که انتشار این الگوریتم رمزنگاری می تواند سرقت خودرو را تسهیل کند.


فولکس واگن از این محققین خواسته که نسخه محدود مقاله و فاقد کدها را منتشر کنند٬ ولی آنها نپذیرفته اند. با این حال٬ حکم موقت است و احتمال دارد در بازنگری٬ عکس آن صادر شود. آن وقت است که شاید اساتید پورشه سوار نیز از دست این همکاران شان عصبانی شوند.

وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیرد
وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیرد وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیرد وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیرد وقتی دادگاه جلوی انتشار کدهای هک بی سیم خودروهای لوکس را می گیردادامه مطلب


Similar Threads: