گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا


گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا


گوگل به تازگی تمام دستگاه های اندرویدی با دسترسی به Play Store را که اندروید ۲.۳ به بالا بر روی آنها نصب است نسبت به قبل امن تر کرده. از این پس٬ اسکنر بدافزارها جزئی از اپلیکیشن Google Play Services است٬ اپی که به طور خودکار بر روی تمام دستگاه های مجهز به اندروید ۲.۳ و بالاتر٬ نصب شده.

یکی از مزایای پلتفرم اندروید امکان استفاده از بازارهای نرم افزاری غیر از گوگل پلی است که به کاربران امکان دسترسی به اپ های مختلف را می دهد٬ ولی در عین حال مثل شمشیری دو لبه عمل کرده و آنها را در معرض بد افزارها هم قرار می دهد.


برای جلوگیری از مشکلات ناشی از این رویکرد باز بود که گوگل در اندروید ۴.۲ یک اسکنر بدافزار معرفی کرد تا APK هر اپلیکیشنی را که کاربران از بازارهای متفرقه دانلود می کنند٬ اسکن نماید. ولی این فایده ای به حال کاربران اندروید ۴.۱ و پایین تر (که ۹۰ درصد کاربران اندروید هستند) نداشت٬ بنابراین گوگل این ویژگی را از سیستم عامل، به اپلیکیشن فراگیر Google Play Services منتقل کرده تا همه از آن برخوردار شوند.


اگر تا به حال سری به بخش Google Settings بر روی دستگاه خود نزده اید٬ می توانید با بازکردن آن گزینه Verify apps را در انتهای فهرست تنظیمات مشاهده کنید. با فعال کردن آن٬ هر بار که بخواهید یک فایل APK را از فروشگاه های متفرقه یا از روی حافظه خود دستگاه نصب نمایید٬ اسکنر بدافزار در این میان دخالت می کند تا سلامت اپلیکیشن احزار شود.
گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالاگوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا
البته که این قابلیت نیز به معنای نصب چشم بسته برنامه ها از هر محلی نیست و باید همچنان تاکید کنیم٬ بهترین نگهبان برای حفظ امنیت دستگاه تان٬ خود شما هستید. پس همیشه در این گونه موارد شکاک و حواس جمع باشید.

گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا
گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالا گوگل و ارتقای یک شبه امنیت برای ۹۰% دستگاه های اندرویدی: اسکنر بدافزار برای اندروید ۲.۳ به بالاادامه مطلب


Similar Threads: