آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟


آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟


ابراهیم بالیک فکر می کند همان اخلال گری است که اپل از جانبش احساس خطر کرده و سایت توسعه دهندگان خود را برای امن سازی بیشتر٬ به زیر کشیده. حالا گرچه مرکز توسعه دهندگان اپل دوباره در دسترس است٬ ولی بالیک می گوید هیچ قصد بدی نداشته و تنها در تلاش برای هشدار دادن به اپل بابت برخی حفره های موجود در سایت بوده.

آقای بالیک که در زیر مطلبی از تک کرانچ به ارسال نظر پرداخته٬ خود را یک محقق و مشاور شرکت های مختلف معرفی کرده٬ می گوید در حال تحقیق بر روی سایت اپل بوده و در همین جریان ۱۳ باگ در مرکز توسعه دهندگان این شرکت یافته که آنها را از طریق بخش ارسال باگ٬ به اطلاع اپل نیز رسانده. از جمله یک حفره که به او امکان دسترسی به داده های کاربران را می داده و بی درنگ به اپل گزارش شده. ۴ ساعت بعد از این گزارش اپل سایت را از دسترس خارج کرده.


بالیک می گوید بعد از آن ماجرا از طرف اپل با او تماسی گرفته نشده. او همچنین اشاره می کند که قبل از تلاش برای عبور از حفره ها و دسترسی به اطلاعات کاربران٬ اقدام به اطلاع رسانی به اپل کرده٬ و نه اینکه ابتدا به اطلاعات ناخنک بزند و سپس به اپل اطلاع دهد.


البته او در جای دیگری از نظر خود می نویسد که جزئیات مربوط به بیش از ۱۰۰ هزار توسعه دهنده را در اختیار دارد و اپل نیز از این قضیه مطلع است. این به خودی خود تناقضی در ادعاهای او است و هنوز پاسخی بابت آن نداده.


بالیک همچنین نوشته که با خواندن خبرهای مربوط به در جریان بودن تحقیقات قانونی برای یافتن افراد دست اندر کار این نفوذ٬ حس ناخوشایندی پیدا کرده زیرا هیچ هکی صورت نداده و قصدش از تحقیق٬ صدمه رساندن به کسی نبوده و از جزئیات مربوط به آن ۱۰۰ هزار نفر نیز سوء استفاده ای نکرده.


او نوشته که نمی خواهد وارد فهرست سیاه شود و تمام شواهد شامل ایمیل ها٬ تصاویر و باگ های کشف شده را که به اپل داده٬ همچنان در اختیار دارد.


باید دید آیا این ادعاها حقیقت دارد یا خیر. بالیک که گویا روسی ولی ساکن لندن است٬ فعلا در شبکه های اجتماعی داستان خودش را تعریف می کند. باید دید داستان از دید اپل چگونه است.


آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟
آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟ آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟ آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟ آیا یک محقق امنیتی عامل اخلال در مرکز توسعه دهندگان اپل شد؟ادامه مطلب


Similar Threads: