چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟


چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟


همه در کیف پول مان چیزهای مهمی را حمل می کنیم. کارت های اعتباری٬ شماره تلفن ها٬ کپی یا اصل مدارک شناسایی٬ و مواردی از این دست. اما وقتی به سفر می رویم احتمال هر گونه حادثه ای هست٬ از جمله گم شدن یا به سرقت رفتن مدارک و اطلاعات. در اینجا است که پشتیبان گیری از آنها با استفاده از LastPass می تواند به کمک تان بیاید.شاید قبلا در نگهبان با LastPass آشنا شده باشید٬ افزونه ای که با نصب بر روری مرورگرها می تواند رمزهای عبور شما در گستره اینترنت را مدیریت کند و خوشبختانه برای انواع مرورگرها هم در دسترس است. اما در اینجا به یکی از ویژگی های کمتر توجه شده آن می پردازیم.


یادداشت های امن


بخش Secure Notes در LastPass با داشتن فرم های آماده برای ذخیره انواع اطلاعات نظیر شماره کارت های اعتباری٬ اطلاعات حساب بانکی٬ اطلاعات گواهینامه یا پاسپورت یا سایر مدارک شناسایی٬ محل خوبی برای پشتیبان گیری از اطلاعات است. برای شروع:۱. روی آیکون LastPass در مرورگر خود کلیک کنید تا منوی آن باز شود.
۲. گزینه Secure Notes در منوی اصلی (یا در Vault) قرار دارد٬ با کلیک روی آن و زدن دکمه Add وارد محیط آن می شوید.
۳. نوع سندی را که می خواهید اطلاعاتش ذخیره شود از منوی مربوطه انتخاب کنید.
۴. داده های مورد نظر را وارد کادرها نمایید و در صورت نیاز٬ تیک گزینه پایین سمت چپ پنجره را هم بزنید تا برای دسترسی به اطلاعات٬ حتما رمز عبور مجددا خواسته شود.
چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟
بعد از ذخیره٬ اطلاعات شما درست مثل رمزهایی که از قبل به LastPass سپرده اید٬ از هر کجا و با استفاده از رمز اصلی حساب تان٬ در دسترس خواهند بود.
ضمیمه کردن فوتوکپی به یادداشت ها


بعضی از یادداشت های امن شما٬ مربوط به اسنادی می شود که ممکن است بخواهید کپی آنها را هم در LastPass ذخیره کنید. برای این کار در تصویر بالا (گوشه بالا سمت راست) می توانید روی آیکون سنجاق کلیک کنید و فایل مورد نظرتان را پیوست نمایید. فایل هایی با فرمت های PDF و DOC نیز قابل پیوست هستند.


چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟ چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟ چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟ چطور از LastPass برای ذخیره داده های حساس استفاده کنیم؟ادامه مطلب


Similar Threads: