افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصی


افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصی


اطلاعات جدیدی که توسط افشاگر بزرگ٬ ادوارد اسنودن منتشر شده نشان می دهد که مایکروسافت٬ اطلاعات ویدیویی و صوتی را که از بستر اسکایپ عبور می کنند٬ در حجم انبوه در اختیار NSA (آژانس امنیت ملی امریکا) قرار می دهد. حال با توجه به اینکه اسکایپ پیش از این هم برای تجسس در امور مردم چینی در اختیار حکومت این کشور بوده٬ می توان گفت تبدیل به یکی از بزرگترین دشمنان حریم خصوصی در سطح جهان شده.

اطلاعات پیرامون اسکایپ روز گذشته توسط گاردین منتشر شد و نشان می دهد که مایکروسافت چقدر از نزدیک با NSA و سایر سازمان های اطلاعاتی امریکا در برنامه پریسم همکاری داشته. در بین کارهای مختلف٬ آسان سازی دسترسی سازمان ها به اسکای درایو٬ کمک مایکروسافت به NSA برای شکستن رمزنگاری ٬Outlook.com و ارائه نسخه پیش از رمزنگاری ایمیل ها به NSA یافت می شود.


فهرست همکاری های مایکروسافت با سازمان های اطلاعاتی امریکا به این شرح است:


- کمک به آژانس امنیت ملی برای دستکاری کردن رمزنگاری اوت لوک در راستای دسترسی به چت ها در بستر وب.- فراهم کردن دسترسی NSA به ایمیل های اوت لوک و نیز هات میل در وضعیت قبل از رمزنگاری.

- همکاری با FBI و NSA برای ارائه دسترسی آسان تر به سرویس ابری اسکای درایو که ۲۵۰ میلیون مشترک دارد.

- همکاری با واحد مداخله در داده های FBI برای "شناخت" بهتر خطرات بالقوه امکان ساخت ایمیل مستعار در اوت لوک.- در جولای سال گذشته٬ ۹ ماه بعد از خرید اسکایپ توسط مایکروسافت٬ NSA اذعان کرده که میزان چت های ویدیویی و صوتی جمع آوری شده در قالب برنامه پریسم٬ ۳ برابر شده.

- داده های جمع آوری شده در قالب پریسم به طور معمول با FBI و CIA به اشتراک گذاشته می شود٬ و در یکی از اسناد NSA برای توصیف این برنامه لفظ "بازی گروهی" به کار رفته.


تمام اینها در حالی است که پیش از این اسکایپ و مایکروسافت اعلام کرده بودند که توان جاسوسی از مکالمات کاربران را ندارند.


یک نکته جالب تر نیز وجود دارد. گزارش های اخیر نشان می دهد که در پی افشای ماجرای پریسم٬ حتی تنش هایی هم بین دره سیلیکون و دولت اوباما در گرفته. تمام شرکت های بزرگ فناوری در حال لابی کردن با دولت هستند تا به آنها امکان منتشر کردن جزییات بیشتری از همکاری با NSA را بدهد تا به این طریق بتوانند به نگرانی های کاربران شان در زمینه حریم خصوصی پاسخ بدهند.

مدیران شرکت ها در وضعیتی سخت قرار گرفته اند و خواستار مرزبندی با NSA و خلاصی از شر اتهام شرکت در "بازی گروهی" هستند. آیا اسنودن به آنها فرصت خواهد داد؟


افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصی
افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصی افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصی افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصی افشاگری جدید اسنودن نشان می دهد: اسکایپ بزرگترین دشمن حریم خصوصیادامه مطلب


Similar Threads: