گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Bluebox


گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Bluebox


حتما به خاطر دارید که چند روز پیش از یک حفره قدیمی در اندروید برای تان نوشتیم که شرکت امنیتی Bluebox آن را کشف کرده بود و خطری برای ۹۹ درصد اپلیکیشن ها و دستگاه های اندرویدی می دانست.

این نقص به بدافزارنویسان امکان می داد تا اپلیکیشن ها را به تروجان تبدیل کنند. هر اپلیکیشن دارای کدی است که امضای آن به شمار می رود و کمک می کند تا دستکاری در محتوای اپ شناسایی شوند. اما با استفاده از این نقص٬ دستکاری بدون امکان تشخیص میسر می شد.حالا جینا سیگلیانو٬ مدیر ارتباطات اندروید در شرکت گوگل٬ می گوید با وجود اینکه گوگل اطلاعیه ای در این باره منتشر نکرده ولی بسته امنیتی برای رفع این حفره٬ تهیه شده و در اختیار تولیدکنندگان اصلی دستگاه های اندرویدی قرار گرفته و شرکت هایی از جمله سامسونگ هم اکنون در حال آماده سازی وصله امنیتی مناسب هستند.


بنابراین اگر کاربر یکی از دستگاه های اندرویدی هستید٬ لازم است پیگیر دریافت این به روز رسانی امنیتی باشید.


البته همزمان٬ گوگل نیز در حال بررسی اپلیکیشن ها در گوگل پلی و سایر فروشگاه های اندرویدی است و تاکنون موردی از استفاده از این نقص مشاهده نشده. ولی اگر اپلیکیشنی را از سایت های تایید نشده دریافت کرده اید٬ باید مراقبت بیشتری به عمل بیاورید.

گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Bluebox
گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Bluebox گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Bluebox گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Bluebox گوگل و ارائه بسته امنیتی برای رفع حفره کشف شده توسط Blueboxادامه مطلب


Similar Threads: