گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتش


گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتش


افزونه Adblock Plus برای کروم و فایرفاکس بدون شک مشهورترین افزونه مرورگرها به شمار می رود. اما حالا خبر رسیده که گوگل به سازندگان آن پول پرداخت می کند تا تبلیغاتش را در فهرست سیاه در بیاورند.

سایت آلمانی Horizont گزارش داده که گوگل و چند شرکت ذکر دیگر برای قرار گرفتن در "فهرست سفید" سازندگان Adblock Plus مبالغی را به آنها پرداخت می کنند. این در حالی است که کار این افزونه رایگان٬ اساسا مسدود کردن آگهی ها٬ صفحات ثانوی و بنرهایی است که تبلیغات نمایش می دهند.


مشخص نیست که گوگل چه مبلغی را به شرکت Eyeo سازنده Adblock Plus پرداخت می کند و نام شرکت های دیگر هم افشا نشده.


Eyeo می گوید که برای وبسایت های کوچکتر٬ به رایگان امکان قرار گرفتن در فهرست سفید خود را فراهم می کند به شرکت اینکه در تبلیغات شان در استانداردهای آن بگنجند. یکی از موارد این است که تبلیغ تا زمانی که برای کاربران مزاحمت ایجاد نکند٬ می تواند قابل نمایش باشد.البته Eyeo دلیل دریافت پول را تلاش های زیادی ذکر کرده که برای سامان دادن به فهرست سفید خود انجام می دهد و ظاهرا این وظایف آنقدر وقت گیر هستند که توسط داوطلبان نمی شود به آنها رسیدگی کرد. به همین دلیل هم این شرکت از تبلیغاتچی هایی که به طور سر زده کاربران را ناراحت نمی کنند٬ کمک مالی دریافت می کند.
گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتش
گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتش گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتش گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتش گوگل و پرداخت پول به سازندگان افزونه Adblock Plus برای مسدود نکردن تبلیغاتشادامه مطلب


Similar Threads: