دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو


دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو


شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که فایل های متنی و اسناد خود را در گوگل درایو ذخیره می کنند. بسیاری کاربران روزانه با سرویس های گوگل کار کرده و اطلاعات حساس خود را نزد این شرکت قرار داده اند٬ چیزهایی مثل ایمیل ها٬ فهرست های تماس٬ اسناد متنی مختلف٬ اسکن برگه های شناسایی٬ و غیره.

اما اگر در محیط گوگل درایو و داکس به ویرایش متن های دیجیتال خود می پردازید٬ شاید همیشه از این نگران بوده اید که آنها رمزنگاری شده نیستند. در اینجا می خواهیم به دو سرویس بپردازیم که مختص رمزنگاری فایل ها هستند.


اولی Fogpad نام دارد و با آن می توان فایل های متنی را به طور آنلاین ایجاد و ویرایش کرد. این فایل ها قبل از آپلود خودکار در گوگل درایو٬ بر روی کامپیوتر شما رمزنگاری می شوند و برای دسترسی به آن به کلمه عبور نیاز است.اما سرویس دوم٬ Tresorit نام دارد که روش متفاوتی را دنبال می کند. Tresorit خود یک سرویس میزبان ابری است. پس می توانید فایل ها را از گوگل درایو بر روی نرم افزار ویندوزی این سرویس دانلود کرده٬ رمزنگاری نمایید و سپس بر روی سرورهای ابری Tresorit آپلود کنید.


Fogpad در کل ساده تر است و به شما امکان ایجاد متن ها در سایت Fogpad.net و سپس قرار دادن در گوگل درایو را می دهد. اما Tresorit به شما امکان انتقال فایل های ذخیره شده بر روی کامپیوتر شخصی به سرورهای خودش را می دهد.


خوبی هر دو سرویس این است که فایل ها را بر روی کامپیوتر کاربر کدگزاری و رمزنگاری می کنند٬ در نتیجه شرکت های ارائه دهنده این دو سرویس٬ قادر به باز کردن و مشاهده متن ها نیستند. البته این نیز امنیت ۱۰۰٪ را تضمین نمی کند٬ ولی نکته دقیقا همین است: ما هرگز امنیت ۱۰۰ درصدی نداریم٬ فقط می توانیم با تلاش دایمی٬ نکات مهم را رعایت کرده و احتمال بروز خطر را کاهش دهیم.


طرز کار با Fogpad


دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایووقتی به قصد ایجاد یک سند امن بر روی دکمه قرمزی که در صفحه اصلی سایت قرار دارد٬ کلیک کنید٬ صفحه جدیدی باز شده و از شما می خواهد که اجازه اتصال به حساب گوگل تان را بدهید:
دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو

پس از تایید اولیه٬ قادر می شوید یک رمز برای فایل مورد نظرتان تعیین و آن را تایید کنید:دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو

با وارد کردن رمزی که تعیین کرده اید به محیط ویرایش سند دسترسی پیدا می کنید که امکانات نسبتا خوبی را در اختیارتان قرار می دهد.
دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایوامکانات این ویرایشگر متن آنلاین٬ ساده ولی خوب هستند. انتظار نداشته باشید که با محیطی حرفه ای مثل مایکروسافت ورد روبرو شوید٬ اینجا اولویت با امنیت است.


فایل ایجاد شده به طور خودکار در گوگل درایو ذخیره می شود و برای دسترسی به آن٬ کافی است رویش کلیک راست کرده٬ با رفتن به داخل نوار Open with گزینه Fogpad را انتخاب و متن را باز کنید.طرز کار با Tresorit


دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو


در حالی که در کار با Fogpad تنها می توانید هر بار یک فایل ایجاد و رمزنگاری کنید٬ در این سرویس کار به شکلی متفاوت انجام می شود.


دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایوبعد از دریافت و نصب برنامه و ایجاد یک حساب کاربری در آن٬ می توانید فایل های گوگل درایو را که بر روی کامپیوتر خود دارید٬ به پوشه ای که Tresorit ایجاد کرده منتقل کنید تا آنها را با فضای ابری همگامسازی کند.حالا می توانید اسنادی را که از قبل داشته اید یا تازه ایجاد کرده اید٬ در داخل پوشه Tresorit بر روی کامپیوتر تان ویرایش کرده و مطمئن باشید که با رمزنگاری قوی در فضای ابری ذخیره و نگهداری می شوند.


فعلا نرم افزار Tresorit برای ویندوز در دسترس است ولی کمپانی در حال آماده سازی نسخه های مک٬ اندروید و آی او اس نیز هست.


دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو
دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایو دو ابزار رایگان برای رمزنگاری اسناد متنی ذخیره شده در گوگل درایوادامه مطلب


Similar Threads: