هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختی


هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختی


مسئولان مرورگر نروژی Opera تایید کرده اند که حمله ای به زیرساخت شبکه این شرکت، باعث به سرقت رفتن گواهینامه های لازم برای تایید کدهای مورد استفاده توسط مرورگر اوپرا شده.

این شرکت اشاره دقیقی به جزئیات این حمله نکرده ولی تاثیرات ناشی از آن را محدود می داند. گواهینامه ای که به سرقت رفته می تواند در ساخت بدافزارها مورد استفاده قرار بگیرد به صورتی که ناشر آنها را اوپرا یا منبع آنها را مرورگر اوپرا جلوه دهد و به این صورت کاربران را مورد هدف قرار دهد.

اوپرا می گوید که سیستم های شرکت پاکسازی شده اند و اثری از درز کردن اطلاعات کاربران یافت نشده ولی جریان تحقیق برای یافتن عاملین و محدود کردن خطرات احتمالی ادامه دارد.

این احتمال وجود دارد که برخی کاربران ویندوز که در روز 19 ژوئن از مرورگر اوپرا استفاده می کرده اند، به طور خودکار بدافزارهایی را دریافت کرده باشند. به همین منظور اوپرا در صدد است نسخه ای از مرورگر خود را منتشر کند که از گواهینامه جدید بهره می برد. البته هنوز زمان عرضه دقیق آن اعلام نشده.

پرونده اوپرا نشان می دهد که گرایش هکرها برای حمله به زیرساخت شرکت های بزرگی که کاربران زیادی از نرم افزارهای آنها استفاده می کنند، رو به افزایش گذاشته. سال گذشته نیز شرکت ادوبی با موردی مشابه از این حمله های زیرساختی روبرو شده بود.
هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختی
هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختی هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختی هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختی هکرها و سرقت گواهینامه های امنیتی اوپرا از طریق حمله زیرساختیادامه مطلب


Similar Threads: