آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاری


آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاری


سیمانتک که از شرکت های امنیتی معتبر است، به تازگی یک بد افزار اندرویدی یافته که دستگاه ها را در ازای مبلغ 129 دلار به گروگان می گیرد. این بدافزار که یک آنتی ویروس جعلی است، Android Defender Platinum نام دارد و پس از نصب بر روی دستگاه، به اسکن آن می پردازد و یک هشدار دروغین در رابطه با یافتن بد افزار بر روی دستگاه نشان می دهد.

در ادامه از کاربر خواسته می شود که برای پاک کردن بد افزار هایی که در اصل وجود خارجی ندارند، اقدام به خرید گواهی Android Defender به مبلغ 129 دلار کند تا بتواند دستگاه خود را به وضعیت سالم برگرداند.

اما به محض اینکه کاربر قصد خروج از این بد افزار را می کند، با پیغام هایی در زمینه آلوده بودن دستگاه مواجه شده و این امر آنقدر ادامه می یابد تا دستگاه به کلی غیر قابل استفاده می شود. دست آخر نیز این بد افزار یک هشدار دیگر فرستاده و ادعا می کند که اطلاعات حساس کاربر به بیرون درز کرده و در نتیجه دستگاه را تا موافقت کاربر با پرداخت 129 دلار، قفل می کند.

این یکی از سر راست ترین حمله ها به دستگاه های اندرویدی است. البته بد افزار مذکور در گوگل پلی که مرجع اپلیکیشن های اندرویدی است قرار نگرفته ولی در برخی بازارچه های مستقل و وبسایت ها یافت می شود. بنابراین باید دقت زیادی داشته باشید که مبادا غفلت کرده و آن را نصب کنید. مهمتر اینکه اگر آن را روی دستگاه خود دارید، به هیچ وجه اجرای اش نکنید و در اولین فرصت از حافظه پاکش نمایید.

همان طور که قبلا هم در نگهبان نوشته بودیم، اپ ها و بد افزارهای موبایل روز به روز پیچیده تر خواهند شد و شاید در ماه های آینده بسیار نیز خطرناک شوند. همیشه بهترین راه این است که مراقب اپلیکیشن ها باشید و تنها در صورت اطمینان از منبع و ناشر، آنها را نصب کنید.
آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاری
آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاری آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاری آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاری آنتی ویروس جعلی Android Defender و گروگان گیری دستگاه های اندرویدی در ازای باج 129 دلاریادامه مطلب


Similar Threads: