کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکی


کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکی


می دانیم که بدافزارهای اندروید روز به روز بیشتر می شوند اما حالا شرکت کسپرسکی می گوید که تروجان جدیدی برای اندروید کشف کرده که پیچیده ترین بدافزاری است که تا به حال در این سیستم عامل کشف شده است.

آنها می گویند از همان ابتدا مشخص بود که با یک بدافزار «خاص» مواجه هستیم. کدها به خوبی رمزنگاری شده بود و تلاش زیادی صورت گرفته بود تا ماهیت اپلیکیشن کشف نشود.

این بدافزار Backdoor.AndroidOS.Obad نامیده می شود و مشخص شده که یک تروجان چند کاره است و فعالیت های جالبی انجام می داده.

این بد افزار به شماره تلفن های پولی پیامک ارسال می کرده تا از حساب تلفن شما پول برداشت شود. (این تلفن ها در ایران فعلا رایج نیستند) و در کنار آن بدافزارهای جدید را دانلود و روی دستگاه قربانی نصب می کرده است.

اما فعالیت این تروجان به همینجا محدود نمی شود. ارسال اتوماتیک بدافزارها از طریق بلوثوت کار دیگر این تروجان بوده و در نهایت کامندهایی را در کنسول اجرا می کرده است.

این اپلیکیشن بعد از نصب سطح دسترسی Administrator را به دست گرفته و دیگر از روی اندروید قابل پاک کردن نیست. جالب تر اینکه در لیست سطوح دسترسی، چنین دسترسی برای این اپلیکیشن دیده نمی شده است.

می بینیم که بدافزارهای سیستم عامل موبایل هم همراه با آنها روز به روز پیچیده تر و قدرتمندتر می شوند.

توجه به مبانی امنیت در تلفن های هوشمند را جدی بگیرید.
کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکی
کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکی کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکی کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکی کشف پیچیده ترین تروجان اندروید توسط کسپرسکیادامه مطلب


Similar Threads: