رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo


رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo


همیشه بحث های فراوانی درباره اهمیت امنیت داده ها و چگونگی امن نگه داشتن فایل ها از گزند هکرها و سارقین وجود داشته. البته که هیچ کس نمی خواهد اطلاعات خصوصی او در دست افراد نا به کار قرار بگیرد. بنابراین، بهتر است قبل از آنکه دیر شود، از راهکارهای امنیتی مطلوب استفاده شود. خوشبختانه تعداد زیادی برنامه رایگان یا ارزان برای این کار در دسترس هست که می توان با آنها فایل های خصوصی را در یک محیط امن و رمزگذاری شده، قرار داد.

یکی از برنامه هایی که اخیرا برای ویندوز مورد توجه قرار گرفته، Protectorion ToGo است. هر چند مثل سایر برنامه ها نمی توان تضمین کرد که این برنامه داده های شما را از گزند افراد یا سازمان های فوق توانمند حفظ کند ولی برای نگهداری اطلاعات بانکی، رمزها، اطلاعات ورود به حساب های مختلف و سایر اطلاعات حساس، گزینه ای مناسب است. این برنامه رایگان از استاندارد رمزنگاری AES-256 bit استفاده می کند و ویژگی مدیریت داده ها را نیز در خود دارد.

Protectorion ToGo در اصل طراحی شده تا داده های قرار گرفته بر روی درایو های یو اس بی فلش یا درایوهای اکسترنال را محافظت کند و کیست که نیاز به جا به جایی این درایو ها را در زندگی روزمره خود حس نکند؟ این برنامه نیاز به هیچ نوع نصبی ندارد که این ویژگی آن را برای استفاده بر روی درایوهای قابل حمل، بسیار مناسب می کند. وقتی برای اولین بار آن را اجرا کنید، Protectorion ToGo از شما یک رمز اصلی برای قفل-و-باز-کردن فایل ها درخواست می کند. خیلی ساده رمز را وارد کرده و تایید می کنید و سپس با کلیک بر روی دکمه Start Protection در پایین، مسیر را ادامه می دهید.

رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo
سپس این برنامه به طور خودکار یک فولدر ProtectorionSafe در محل تعین شده می سازد. با وجود اینکه می توان این پوشه را مشاهده کرد ولی دسترسی به آن به طور مستقیم ممکن نیست و تنها راه برای عبور، دسترسی به فایل ها از طریق برنامه است. اما این کار چطور انجام می شود؟ در ادامه به آن می پردازیم.

رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo
هر بار که برنامه را اجرا کنید، یک کادر ورود رمز اصلی در مقابل تان قرار می گیرد که بدون وارد کردن آن امکان دسترسی به رابط اصلی برنامه میسر نیست. بعد از ورود رمز و کلیک بر روی کلید Open Safe وارد بخش اصلی می شوید.

رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo
رابط کاربری ساده این برنامه به شما امکان می دهد تا با یک درگ-اند-دراپ کردن آسان فایل ها را به پوشه رمزنگاری شده اضافه کنید. به علاوه، به شما امکان می دهد پوشه های اختصاصی برای هر نوع داده ای که می خواهید ذخیره کنید، درست نموده و به عنوان مثال جزئیات حساب های بانکی را در یک پوشه، و رمزهای دسترسی را در یک پوشه دیگر ذخیره کنید تا دسترسی به آنها آسان باشد.

هر فایل یا پوشه ای که حذف می کنید به یک محل ذخیره امن منتقل می شود، که از آنجا می توانید آن را کامل حذف کرده یا دوباره بازیابی کنید. فایل ها را می توان با استفاده از دکمه های encrypt و decrypt در نوار بالایی، به راحتی رمزنگاری کرد یا از حالت رمزنگاری شده خارج ساخت.

رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo
در مجموع، این یک برنامه مفید برای کسانی است که می خواهند برنامه های خود را به خصوص بر روی درایوهای قابل حمل، رمزنگاری کنند. Protectorion ToGo با ویندوز XP، ویندوز 7 و ویندوز 8 به خوبی کار می کند. همچنین فایل های رمزنگاری شده توسط آن می توانند از طریق سرویس های ابری (دراپ باکس، گوگل درایو یا اسکای درایو) به اشتراک گذاشته و همگام سازی شود.

رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo
رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGo رمزنگاری و مدیریت داده ها با برنامه Protectorion ToGoادامه مطلب


Similar Threads: