اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایل


اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایل


اندروید، پرکاربرترین سیستم عامل دنیای موبایل، مشکلاتی در زمینه بدافزارها دارد. این را همه می دانند. ولی گزارش جدید نشان می دهد که این مشکلات قرار است بد و بدتر شوند.

در حقیقت 99.9% از بدافزارهای موبایل کشف شده در سه ماه اول 2013، برای صدمه زدن به ابزارهای اندرویدی ساخته شده اند، این را گزارش جدید Kaspersky Lab می گوید.

بخش بزرگی از این بدافزارها، ویروس های تروجانی هستند که در موارد زیادی به کار گرفته شده اند، از جمله تروجان های اس ام اسی که با 63% بیشترین سهم را دارند.

خارج از دنیای موبایل هم اعداد جالبی وجود دارد. استفاده از لینک های خرابکارانه، در بردارنده 91% از تهدیدها بوده که باعث می شود با فاصله زیاد، این راه محبوب ترین متد برای ضربه زدن به قربانیان باشد.

چنین حملاتی که از جمله آنها می توان به حملات فیشینگ از طریق ایمیل اشاره کرد در چند وقت اخیر باعث هک شدن تعداد بسیار زیادی حساب توییتر شده اند.

از خودتان می پرسید منشا بدافزارها کدام کشورها هستند؟ سه کشوری که در صدر قرار دارند، ایالات متحده با 25 درصد، روسیه با 19 درصد و هلند با 14 هستند.

اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایل
اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایل اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایل اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایل اندروید هدف 99.9 درصد از بد افزارهای جدید موبایلادامه مطلب


Similar Threads: