توییتر هم قابلیت "تایید دو مرحله ای ورود به حساب" را ارائه کرد

توییتر سر انجام قابل تایید دو مرحله ای ورود به حساب ها را فراهم کرد تا درجه امنیت کاربران بالاتر رود.

این حرکت پس از آن صورت گرفت که کنترل تعدادی از حساب های توییتر مثل The Onion، آسوشییتد پرس و E! Online به دست هکر ها افتاد. اضافه شدن این قابلیت می تواند مانع از بروز موارد مشابه که می توانند بسیار دردسر ساز باشند، شود.

جیم اولیری از تیم امنیت محصول توییتر این قابلیت جدید را در وبلاگ توییتر اعلام کرد و نوشت که این حرکت واکنشی است در قبال به خطر افتادk گاه و بی گار حساب ها از طریق حملات فیشینگ یا سرقت رمز های عبور.

توییتر این امکان را login verification نام گذاری کرده که از طریق صفحه settings می تواند فعال شود و شبیه قابلیت تایید دو مرحله ای حساب است که گوگل و مایکروسافت نیز ارائه می کنند. پس از ورود به حساب کاربری، توییتر یک کد مخصوص را از طریق پیام کوتاه به شماره تلفن دارنده حساب ارسال می کند که برای دسترسی، باید در کادر مخصوص وارد شود.

در حاشیه: همزمان کیم دات کام، مؤسس سایت های اشتراک فایل "مگا آپلود" و "مگا" نیز در توییتر اعلام کرده:

گوگل، فیسبوک، توییتر، سیتی بنک، و ... تایید دو مرحله ای حساب را ارائه کرده اند. یک نقض آشکار در زمینه دارایی های معنوی توسط شرکت های امریکایی. این نوآوری من است. پتنت من است.

من هرگز آنها را تحت تعقیب قرار نداده ام. اعتقاد دارم باید ایده ها و دانش را برای تغذیه جامعه به اشتراک گذاشت. ولی حالا به خاطر کاری که امریکا با من کرده، ممکن است از آنها شکایت کنم.
سوال اصلی این است که چقدر از ادعاهای کیم دات کام حقیقت دارد؟ باید گفت پتنتی که او مدعی داشتن آن است، وجود خارجی دارد، در سال 1997 ثبت شده و سیستمی را توصیف می کند که یک کد دسترسی دوم از طریق پیامک به دست کاربر می رسد. آیا یک چنین پیگیری حقوقی جنجال بر انگیزی صورت خواهد گرفت یا خیر.

توییتر هم قابلیت "تایید دو مرحله ای ورود به حساب" را ارائه کرد توییتر هم قابلیت "تایید دو مرحله ای ورود به حساب" را ارائه کرد توییتر هم قابلیت "تایید دو مرحله ای ورود به حساب" را ارائه کرد توییتر هم قابلیت "تایید دو مرحله ای ورود به حساب" را ارائه کرد

ادامه مطلب