کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟


کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟


کنگره ایالات متحده نامه ای برای گوگل فرستاده و در آن نگرانی های قانونگذاران را مورد اشاره قرار داده. مواردی که این اعضا می خواهند بیشتر پیرامون آنها بدانند. البته اعضای کنگره تنها افراد نگران درباره گوگل گلس نیستند.

از زمانی که گلس، این عینک هوشمند مجهز به دوربین و پیکو-پروژکتور وارد دنیای دیجیتال شده، مسائل جالبی بروز کرده که از آن جمله می توان به اینها اشاره کرد:

• ممنوع شدن ورود آن به کافه ای در سیاتل،
• الهام بخش شدن برای راه اندازی جنبش Stop the Cyborgs در لندن،
• اعتراف به این مورد از طرف اریک اشمیت که صحبت کردن با گلس در مکان های مختلف می تواند ناجور و عجیب-غریب باشد.
8 نفر از اعضای کنگره -از کمیته حریم خصوصی- حوصله شان از حدس زدن های مختلف پیرامون گلس سر رفته و فهرستی مشخص از سوالات را جلوی گوگل قرار داده و خواسته اند که به آنها پاسخی داده شود. سوالات عبارت هستند از:

1. چطور جلوی جاسوسی توسط گلس گرفته می شود؟ گوگل چطور قصد دارد از اینکه گلس بدون اطلاع صاحبش اطلاعات او یا افراد دیگر را جمع آوری کند، ممانعت به عمل آورد؟ کنگره به این مورد اشاره کرده که گوگل در ماجرای خودروهای StreetView جریمه شده و در این زمینه بدبینی هایی وجود دارد. چطور قرار است این افتضاح دیگر تکرار نشود؟

2. گوگل چطور به صورت پیشگیرانه می خواهد از چشمچرانی در زندگی افراد غیرکاربر جلوگیری کند؟این یکی از بزرگترین نگرانی ها است و باید دید گوگل از چه زاویه ای به آن فکر کرده.

3. آیا گوگل قصد دارد یک مجموعه دستور العمل راهنما برای استفاده از گلس تهیه کند؟ به طور مشخص کنگره می خواهد بداند چه اتفاقی می افتد وقتی یک مشتری دستگاه خود را به فروش می گذارد یا به هر نحو دیگری دستگاه در اختیاری فرد دیگری قرار می گیرد، آیا گوگل تمهیداتی اندیشیده تا اطلاعات خصوصی کاربر اول امن نگه داشته شود؟

4. آیا گلس از فناوری تشخیص چهره استفاده خواهد کرد؟ اگر بله، کاربران چطور این اطلاعات را دریافت می کنند؟ چطور این اطلاعات از دسترس افرادی غیر از کاربر اصلی دور نگه داشته می شود؟ و اگر این مورد ممکن نیست، چرا؟

5. تحت چه شرایطی گوگل مانع درخواست های گلس برای نقض حریم خصوصی افراد دیگر خواهد شد؟

6. آیا گوگل قصد تغییر سیاست های حریم خصوصی خود برای نشان دادن بهتر قابلیت های پردازشگر و حسگرهای گلس را دارد؟اگر نه، چرا نه؟

7. گوگل چه اطلاعات منحصر به فردی را از هر دستگاه گلس جمع آوری خواهد کرد؟

8. آیا گوگل بدون اطلاع کاربر به جمع آوری اطلاعات درباره او خواهد پرداخت؟

9. زمانی که گوگل اولین اپلیکیشن ساخته شده توسط نیویورک تایمزرا تایید کرد، نگرانی ها بابت حریم خصوصی تا چه حدی در نظر گرفته شده بودند؟

10. آیا گلس هیچ اطلاعاتی را بر روی حافظه خودش نیز ضبط می کند؟اگر بله، آیا این اطلاعات محافظت می شود یا خیر؟ اگر بله، از طریق شناسایی کاربر یا روش های دیگر؟

بعضی از اعضای کنگره، نسبت به حفاظت گوگل از حریم خصوصی کاربران بدبینی دارند. باید دید آیا جامعه و قانونگذاران می توانند مشکلاتی که پیرامون این گجت جدید -و مشابه های آن- در آینده بروز خواهد کرد را رفع کنند یا خیر.

کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟
کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟ کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟ کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟ کنگره از گوگل می پرسد: چطور حریم خصوصی مردم با وجود گلس حفظ می شود؟ادامه مطلب


Similar Threads: