کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپد


کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپد


مقاومت در زمانی که یک سارق می خواهد چیزی را از شما برباید، کاری است طبیعی و غریزی، ولی شاید غلط. پنج شنبه عصر در لاس وگاس، این مقاومت غریزی باعث جان باختن یک پسر 15 ساله شد.

سایت Las Vegas Sun گزارش می دهد مارکوس وینسنت آرناس (مقتول) در حال راه رفتن در پیاده رو بود و آیپدی هم در دست داشت. در این موقع یک ماشین SUV در کنار او توقف کرد، مردی از صندلی عقب پیاده شد و با زور سعی در کشیدن آیپد از دست پسرک بی دفاع و تنها کرد.

کارآگاهان اداره پلیس می گویند این نوجوان تبلتش را رها نکرد و در نتیجه به سمت ماشین کشیده شد و در انتها، زمانی که سارق سوار شده و ماشین به حرکت در آمده بود، مارکوس که هنوز نزدیک SUV بود، زیر چرخ عقب ماند و ماشین از روی اش گذشت. انتقال به بیمارستان هم باعث نجات او نشد و در اثر جراحات وارده در گذشت.

این یکی از جدیدترین موارد سرقت گجت ها است که فقط محدود به محصولات اپل هم نیست و به نظر می رسد با فراگیر شدن هر چه بیشتر استفاده از دستگاه های قابل حمل و سبک، آمار این نوع جرم و جنایت هم همچنان رو به افزایش باشد. سرقت تبلت و تلفن آسان است، سارق اگر دونده خوبی باشد یا وسیله نقلیه داشته باشد، خیلی راحت می تواند قرار کند و در بازار سیاه هم، پول خوبی بابت این گجت داده می شود.

در دنیای امروز با تلفن ها و تبلت ها، امنیت فیزیکی در شهرها هم اهمیت دو چندانی پیدا کرده و رعایت نکات ایمنی را نباید پشت گوش انداخت. زمانی که در مکان های عمومی مشغول کار با گجت خود هستید، ممکن است سارقین به کمین افرادی مثل شما نشسته باشند. مهمتر آنکه کودکان و نوجوانان در چنین موقعیت هایی، قربانیان ساده تری نسبت به بزرگسالان هستند و باید آموزش های لازم را به آنها داد. اگر وینسنت تبلتش را رها می کرد، الآن زنده بود.

کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپد
کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپد کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپد کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپد کشته شدن پسر بچه ای 15 ساله در جریان سرقت آیپدادامه مطلب


Similar Threads: