گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی دارد


گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی دارد


در ظرف 5 سال آینده، حساب های شما که نزد گوگل هستند، بیش از امروز امن خواهند بود. گوگل یک نقشه راه 5 ساله را اعلام کرده که در آن به جزئیات روش های تایید هویت قوی تر و پیچیده تر پرداخته. روش هایی که باز هم بیش از پیش، امکان وارد شدن افراد متفرقه به حساب های کاربری شما را کاهش می دهد.

از اینجا شروع کنیم که گوگل برنامه دارد، ورود به حساب کاربری شما را خیلی پیچیده تر از آنچه الآن هست، کند. احتمالات شامل "استفاده از روش تشخیص دقیق موقعیت شما بر روی نقشه، استفاده از رمزهای عبور یک بار مصرف که توسط اپلیکیشن ها بر روی تلفن هوشمند ساخته می شوند، استفاده از سخت افزارهای خاص نظیر NFC یا درایو USB برای شناسایی شما، یا استفاده از یک درگاه آنلاین که از شما انجام مجموعه ای از کارها را برای ورود به حساب کاربری طلب می کند."

اریک ساکس، مدیر تیم محصولات گروهی گوگل می گوید: «ما فرآیند sign-in را به یک عمل "یک بار برای هر دستگاه" تبدیل خواهیم کرد و آن را سخت تر می کنیم، نه آسان تر، ولی زجرآور شدن آن برای کاربران، جزو نگرانی های ما نیست زیرا فقط قرار است یک بار پروسه را انجام دهند.»

در نهایت، گوگل می خواهد تایید دو مرحله ای حساب کاربری را هم به صورت پیش فرض برای تمام حساب ها فعال کند که این نیز یک لایه اضافه، بعد از تغییر فرآیند log-in خواهد بود.

جالب است بدانید که گوگل در سال 2008 هم یک مجموعه راهکار را به همین شکل اعلام کرده بود ولی گویا مجبور به باز اندیشی کامل در باره آن شده زیرا تلفن های هوشمند چنان دارند پیشرفته و فراگیر می شوند که چاره ای جز این نیست. آقای ساکس هم تایید می کند که گوگل انتظار این سرعت گرویدن بالا به تلفن های هوشمند را نداشته و به همین دلیل نقشه راه جدیدی را تهیه کرده.

علاوه بر سخت تر شدن فرآیند ورود به حساب از طریق دستگاه اصلی تان، گوگل برنامه هایی دارد برای سخت تر کردن ورود به حساب از طریق یک دستگاه دوم. به عنوان مثال شما نیاز خواهید داشت که برای ورود به حساب با دستگاه دوم، دستگاه اول را هم کنار تان داشته باشید تا با استفاده از NFC یا تکنولوژی های مشابه، هویت تان تایید شود.

البته اینها فقط بخشی کوچک از برنامه های گوگل هستند و در سند بلند بالای منتشرهموارد بیشتری نیز وجود دارد.

گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی دارد
گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی دارد گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی دارد گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی دارد گوگل برای امنیت بهتر حساب های کاربری نقشه راه 5 ساله جدیدی داردادامه مطلب


Similar Threads: