پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتال


پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتال


بسیاری افراد در شرکت ها یا سازمان هایی کار می کنند که حضور در آنها مستلزم همراه داشتن کارت هویت است. معمولا تنها اسم فرد، یک عکس و مقام شغلی اش بر روی کارت درج شده. اما اگر چنین کارتی بتواند کاربردهای بیشتری داشته باشد چه؟

یک تیم تحقیقاتی متعلق به مایکروسافت که در دانشگاه کمبریج مستقر است پروژه جدیدی را اعلام کرده که عنوانی طولانی دارد: "یک کارت هویت آویزان کردنی با مکانیسم وارد کردن اطلاعات به صورت زنجیره ای و قابل ردیابی."

مایکروسافت می گوید این کارت هویت که با گیره به کمربند وصل می شود دارای یک ال سی دی کوچک خواهد بود و دسترسی به آن بسیار سریع تر از تلفن های همراه است که معمولا در جیب قرار می گیرند. این گجت هویتی که عکس آن را در بالا مشاهده می کنید می تواند محل قرار گیری دارنده کارت در مقر شرکت را نشان دهد و علاوه بر این، قادر به نمایش نقشه طبقه فعلی یا طبقات بالایی و پایینی هم هست.

استیو هاجز از اعضای این تیم تحقیقاتی می گوید که هر چند هنوز این گجت کوچک و سیستم محتوای درون آن، نیازمند بازنگری و توسعه بیشتر است ولی به احتمال زیاد خریداران زیادی برای چنین محصولی وجود خواهد داشت. او می گوید: «در حال حاضر بسیاری افراد در ادارات، مدارس، بیمارستان ها و دانشگاه ها این کارت ها را از لباس خود آویزان می کنند. کارت هایی که فقط یک تکه پلاستیک هستند، ما گفتیم بیایید تبدیلشان کنیم به دستگاه های تعاملی.»

این کارت هویت همیشه روشن است و بر اساس موقعیتش نسبت به بدن کاربر و حرکت آن، با استفاده از حافظه ماهیچه ای، مقادیر کوچکی از محتوا را نمایش می دهد. جالب تر آنکه وقتی کارت از فرد دور شود، سنسورها فاصله و زاویه با بدن او را تشخیص می دهند و سیستم بر اساس آن می فهمد که آیا دستگاه هنوز در اختیار فرد است یا خیر، و اگر هست باید چه اطلاعاتی در اختیار او قرار بگیرد.

قطعا در محیط های کاری آینده، چنین کارت هایی جزو وسایل اولیه برای بهبود امنیت هستند.

پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتال
پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتال پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتال پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتال پژوهش های مایکروسافت برای ساخت کارت هویت دیجیتالادامه مطلب


Similar Threads: