نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدی


نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدی


اسکایپ رقیبی دارد به نام وایبر که کاربران اندروید بیش از 100 میلیون بار آن را دانلود کرده اند اما حالا مشخص شده که این اپلیکیشن دارای یک نقص امنیتی است که به حمله کنندگان و هکرها امکان می دهد کنترل تلفن های قربانی را به دست بگیرند، حتی زمانی که دستگاه با قفل صفحه محافظت می شود.

شرکت امنیت اینترنت Bkavمی گوید این نقص در وایبر، تلفن های اندرویدی برندهایی نظیر سامسونگ، اچ تی سی و سونی را تحت تاثیر قرار می دهد. گر چه تکنیک های تهاجمی از مدل به مدل فرق می کند ولی تمام آنها از منطق برنامه نویسی به نحوی استفاده می کنند که پیام های popup وایبر را مورد سوء استفاده قرار داده و دستگاه را هک کنند.

سخنگوی وایبر گفته که شرکتش از این نقص امنیتی مطلع شده و برنامه دارد تا در هفته آینده، با ارائه به روز رسانی آن را رفع کند. تا آن زمان هر کسی که از این مورد نگرانی دارد، می تواند با غیر فعال کردن گزینه New Message Pop-Up در بخش تنظیمات وایبر (نسخه اندروید) که به عدم نمایش آگاه سازی هایpopupاین برنامه می انجامد، دستگاهش را از خطر احتمالی مصون بدارد.

در ماه های اخیر، نواقص امنیتی متعددی در اندروید و iOS مشاهده شده که به عبور افراد (با دسترسی فیزیکی) از قفل صفحه دستگاه ها می انجامد. این در حالی است که خریداران و کاربران امروزی به دستگاه های موبایل خود اعتماد می کنند تا ایمیل ها، فهرست تماس ها و سایر اطلاعات خصوصی شان را در صورت گم شدن، امن نگه دارند.

نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدی
نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدی نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدی نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدی نقص امنیتی در وایبر و امکان عبور از قفل صفحه بیش از 100 میلیون تلفن اندرویدیادامه مطلب


Similar Threads: