یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک


یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک


شرکتی در چین راهی یافته که به کاربران آیفون و آیپد در این کشور امکان می دهد اپلیکیشن های فروشگاه اپ استور را بدون نیاز به پرداخت حتی یک سکه سیاه به اپل، برای آیفون ها و آیپد های خود دانلود کنند.

venturebeat گزارش می دهد که فروشگاه اپلیکیشن 7659 از فناوری اپل برای ارائه لیسانس انبوه به کاربران شرکتی سوء استفاده کرده تا اپلیکیشن های سرقتی را به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک، به کاربران چینی ارائه کند.

این سایت که فقط در چین قابل دسترسی است (مگر اینکه آی پی خودتان را تغییر دهید) گستره ای وسیع از اپلیکیشن های آیفون و آیپد را در دسترس کاربران چینی قرار داده و مواردی نظیر بازی 16 دلاری Final Fantasy V برای آیپد، اپلیکیشن 4 دلاری Badland، بازی 2 دلاری Le Vamp برای آیفون و آیپد و بسیاری دیگر از اپلیکیشن ها در آن پیدا می شوند.

فناوری اپل برای استفاده شرکتی از اپلیکیشن ها، امکان توزیع برنامه ها برای تعداد نامحدودی از دستگاه های iOS که زیر چتر هر شرکت استفاده می شوند را میسر می کند. اساسا، این فناوری به شرکت ها و سازمان ها امکان می دهد به عنوان توزیع کننده اپلیکیشن ها برای مجموعه خود عمل کنند، منتهی قبل از آن باید یک "حساب کاربری ارائه و تامین توسعه دهندگان" را نزد اپل ایجاد کنند.

گویا همین مورد تبدیل شده به تنگه عبور دزدان چینی و هم اکنون چیزی نزدیک به 5 میلیون کاربر چینی دارنده آیفون، در حال استفاده از این سایت برای جستجو و نصب برنامه های کاربردی هستند! این کاربران سرخوش، بدون پرداخت کوچکترین هزینه ای از این خوان نعمت برخوردار شده اند. ولی در آن سو، توسعه دهندگان آن اپلیکیشن ها و اپل با چالشی جدید در زمینه درآمد خود مواجه شده اند.

نکته بسیار جالب در این سوء استفاده این است که به لطف اختراع استراتژی توزیع شرکتی، دارندگان آیفون در چین نیازی به جیل بریک کردن دستگاه خود نخواهند داشت و امنیت دستگاه آنها به خطر نمی افتد. هر اپلیکیشنی که در این فروشگاه جعلی قرار گرفته بارها و بارها با یک "لیسانس آی دی" توزیع و نصب می شود زیرا اساساً اپل نیز اپلیکیشن های مختص استفاده در داخل شرکت ها را برای همین نوع استفاده طراحی کرده.

این سایت متعلق به یک شرکت رده دوم به نام kuaiyong است که پشت آن شرکت فناوری YouRanTianDiبا مسئولیت محدود پنهان شده. این شرکت ادعا می کند که در اصل با این حرکت، یک خدمت ارزشمند عمومی را ارائه کرده! چیزی شبیه به فروشگاه اپلیکیشن آمازون که راه کاربران کیندل را از گوگل پلی به اپ استور آمازون کج کرده؛ با این تفاوت که سیستم عامل iOS بسته است و این کار سوء استفاده تلقی می شود.

باید دید اپل چطور با این موضوع کنار خواهد آمد. قاعدتا با بستن پروفایل 7659 و قطع دسترسی آن، امکان ایجاد یک حساب دیگر توسط این گروه چینی وجود دارد و باید به دنبال راهی اساسی تر بود. در حال حاضر اپل هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک
یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریک یک شرکت چینی و ارائه اپلیکیشن های آیفون و آیپد در چین، به رایگان و بدون نیاز به جیلبریکادامه مطلب


Similar Threads: