موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهد


موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهد


موتورهای جستجو شاید در نگاه اول عملکردی مشابه با یکدیگر داشته باشند، اما در حوزه های بسیاری با یکدیگر تفاوت دارند. یکی از این حوزه ها که از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است، امنیت است.

شرکت آلمانی AV-Test که در زمینه پژوهش های امنیتی نامی شناخته شده است، به تازگی نتیجه تحقیقاتی ۱۸ ماههرا منتشر کرده است که طبق نتایج آن موتور جستجوی بینگ حدود ۵ برابر بیشتر از گوگل، سایت های مخرب را در نتایج اولیه خود نمایش می دهد.

در این تحقیقات که از آگوست ۲۰۱۱ شروع شد و تا فوریه ۲۰۱۳ ادامه داشت، بیش از ۴۰ میلیون سایت در نتایج هفت موتور جستجو مورد بررسی قرار گرفت. در بین این نتایج حدود ۵ هزار سایت مجهز به بدافزار های پیدا شد که موتور های جستجو در برابر آن ها رفتارهای متفاوتی را بروز دادند.

گوگل کمترین تعداد سایت مخرب را در نتایج برتر جستجوی خود نمایش می دهد و به این خاطر عنوان موتور جستجوی امن را در این تحقیقات به خود اختصاص داده است. بنا بر نتایج بدست آمده، بینگ نیز در رتبه دوم قرار میگیرد، با این تفاوت که حدود ۵ برابر بیش تر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود، نمایش می دهد. در قعر این جدول نیز موتور جستجوی روسی Yandes قرار دارد.

به گفته AV-Test ، سایت های مخرب برای اینکه فضای ایده آلی را برای بد افزار های خود ایجاد کنند، با استفاده از تکنیک های SEO سعی می کنند تا موتور های جستجو را فریب داده و نتایج خود را به صفحات اولیه بیاورند. این بد افزار ها اکثرا حفره های امنیتی در نرم افزار ها را مورد هدف خود قرار می دهند. این حفره ها معمولا در مرورگر ها، افزونه ها و یا برنامه ها PDF Reader یافت می شود که به روز رسانی نشده اند.

در نهایت کارشناسان AV-Test توصیه می کنند که از موتور جستجوی امن تر استفاده کنید و در کنار آن از پکیج های امنیتی مانند Norton Safe Web، که قابلیت تشخیص سایت های مخرب را دارد استفاده نمایید.
موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهد
موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهد موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهد موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهد موتور جستجوی بینگ ۵ برابر بیشتر از گوگل سایت های مخرب را در نتایج خود نشان می دهدادامه مطلب


Similar Threads: