مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کند


مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کند


چند روز قبل در مطلبی چگونگی فعال سازی قابلیت تایید دو مرحله ای برای حساب های گوگل را برای شما توضیح دادیم. حالا به فاصله ای کم از آن مطلب، مایکروسافت در یک وبلاگ رسمی خبر داده که طی روزهای آتی، این امکان را برای حساب های تحت پوشش خود ارائه خواهد کرد.

به این وسیله، کاربران حساب های مختلف مایکروسافت قادر خواهند بود همانند کاربران حساب های گوگل، با فعال سازی قابلیت two factor authentication امنیت خود را بالا ببرند. این خدمت مایکروسافت با ارسال کدهای ثانوی به موبایل، به تایید هویت فردی که قصد ورود به حساب کاربری را دارد می پردازد.

قرار است مایکروسافت به کاربران سرویس هایی نظیر Xbox بر روی پلتفرم های مختلف نیز که به طور مستقیم از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند، امکان استفاده از رمزهای مخصوص اپلیکیشن ها را بدهد.

در حالی که مایکروسافت مدت ها است از متدهای تایید هویت اضافه برای بخش هایی خاص از حساب های تحت پوشش خود استفاده می کند، این قابلیت دو مرحله ای کل حسابی را که مایکروسافت میزبان آن است در بر می گیرد. به عبارت دیگر کل حساب به طور یکپارچه و جدای از اینکه چه داده هایی مورد دسترسی قرار گرفته اند، تحت پوشش قرار می گیرد.

یک اپلیکیشن ویندوز فون برای پشتیبانی از این سرویس هم اکنون نیز در دسترس است که از پروتکل استاندارد برای کدهای تایید دو مرحله ای استفاده می کند، گرچه این اپلیکیشن می تواند برای حفاظت از حساب های جیمیل و دراپ باکس هم استفاده شود ولی مایکروسافت اپلیکیشنی برای iOS یا اندروید ارائه نکرده، در نتیجه با ارائه سیستم تایید دو مرحله ای جدید تمام دستگاه ها تحت پوشش قرار می گیرند.

شما می توانید در روز های آینده با سر زدن به بخش مدیریت امنیت حساب خودتان فعال شدن این قابلیت را تشخیص دهید. پیش نمایشی که مایکروسافت برای حساب کاربری، استفاده از مرورگر وب، استفاده در محیط ویندوز 8 و استفاده در iOS منتشر کرده چنین است.


مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کند
مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کند مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کند مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کند مایکروسافت به زودی امکان تایید دو مرحله ای حساب های تحت پوشش خود را به طور فراگیر ارائه می کندادامه مطلب


Similar Threads: