حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازی


حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازی


تحلیلگران امنیتی یک حمله رو به رشد را شناسایی و ردیابی کرده اند که در حال پیش روی و آلوده کردن تعداد بسیار زیادی کامپیوتر در سراسر اینترنت است. این حمله در واقع مشغول تشکیل ارتشی از سرورهایی است که برنامه وبلاگ نویسی وردپرس را روی خود دارند.

افراد ناشناس پشت این حمله بسیار گسترده تا کنون با به کار بردن بیش از ۹۰۰۰۰ آدرس آی پی، با حملات brute-force از طریق جعل گواهینامه های مدیریتی سیستم های وردپرس موفق به نفوذهای فراوانی شده اند. تا کنون حداقل سه سرویس دهنده هاست بزرگ این موضوع را تایید کرده اند. یک شرکت امنیتی هم اخطار داده ممکن است مهاجمان در حال ساخت یک botnet با استفاده از کامپیوترهای آلوده باشند.

در این صورت می توان گفت که این بات نت، در نوع خود قدرتمند ترین و مخرب ترین بدافزاری است که تا کنون دیده شده است. زیرا کامپیوترهای زامبی مورد استفاده این بات نت در واقع سرورهایی هستند که پهنای باند ارتباطی آنها به طور معمول ده، صد و حتی هزاران برابر بیشتر از کامپیوترهای خانگی و مشاغل کوچکی است که توسط بات نتهای معمولی مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه مطلب با نگهبان همراه باشید تا بیشتر در خصوص این حمله خطرناک صحبت کنیم.
ادامه مطلب

حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازی
حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازی حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازی حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازی حمله گسترده به سایت های وردپرسی و احتمال تولد مخرب ترین botnet دنیای مجازیادامه مطلب


Similar Threads: