قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال


قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال


آمریکا ادعا می کند که از پهپادهای خود جهت تعقیب و هدف قرار دادن "تروریست های القاعده" استفاده می کند، اما لو رفتن اسنادی «فوق محرمانه» نشان می دهد که این کشور استفاده های گسترده تری از این هواپیماهای بدون خلبان کرده است.

طی ۱۲ ماه منتهی به سال ۲۰۱۱ تعداد ۴۸۲ نفر توسط CIA با حملات پهپادها کشته شده اند، در حالی که ۲۶۵ نفر آنها متعلق به القاعده نبوده اند و هویت دقیق آنها مشخص نشده است.

در این گزارش علاوه بر این موضوع، به کمبود دقت حملات توسط بهپادها هم اشاره شده. برای مثال گفته شده بهپادها در یک مراسم تشیع جنازه، شخصی را بر اثر اشتباه هدف قرار داده اند که تصور می شده یکی از افراد تحت تعقیب است.

تصمیم گیری اصلی برای شلیک به این جوان ۲۰ ساله بر اساس این موضوع بوده که افراد زیادی در مراسم به او تسلیت می گفته اند. گزارش های مختلفی از قتل های اشتباهی توسط این بهپادها وجود دارد.

این اطلاعات برخلاف ادعاهای قبلی سازمان جاسوسی آمریکا است که گفته بود تمام حملات بهپادها بر اساس قوانین مشخص صورت می گیرد و فقط به این منظور است که تروریست ها به آمریکا حمله نکنند. ضمن اینکه نباید فراموش شود که محاکمه و دادگاهی هم برای این افراد کشته شده وجود نداشته است.

قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال
قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال
قتل ۴۸۲ نفر توسط پهپادهای آمریکایی طی یک سال


ادامه مطلب


Similar Threads: