۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها


۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها


هک شدن اصولا یکی از بزرگ ترین خطراتی است که همه شرکت ها به ویژه شرکت های اقتصادی را تهدید می کند. باراک اوباما در این رابطه گفته است: «حملات سایبری یکی از جدی ترین مشکلات امنیت ملی و اقتصادی است که آمریکا با آن مواجه است.»

هکرها با حمله به شبکه های تجاری، به همه اسناد و استراتژی های محرمانه شرکت ها دسترسی پیدا می کنند و به بدنه اقتصاد جهانی نیز لطمه می زنند. بسیاری از حملات امنیتی به مراکز اقتصادی حدود ده تا صد میلیون دلار خسارت به بار آورده اند. که می تواند منجر به از بین رفتن آن شغل و کسب و کار شود.

مایکل هایدن – مدیر سابق آژانس امنیت ملی و سازمان سیا- می گوید: «این نوعی سرقت دارایی آمریکایی ها است. این کار موجب دزدیده شدن مشاغل آمریکا می شود و در نهایت باعث از بین رفتن قدرت رقابت آمریکا با دیگر کشورهاست.»

همه شرکت ها در خطر هستند. حتی شرکت های مشهور نیز از تهدید هکرها در امان نیستند. به طور مثال، «لینکد این» در ماه ژوئن سال گذشته میلادی مورد حمله هکرها قرار گرفت. یا شرکت بزرگ گوگل نیز در سال 2011 میلادی قربانی هکرها شد و آنها به اطلاعات اکانت صدها کاربر دست پیدا کرده بودند.

دیمیتری آلپروویچ – کارشناس امنیت سایبری– می گوید: «عملیات سپیده دم» که به گوگل حمله کرده بود به ما نشان داد حتی شرکت های بزرگ با افراد بسیار باهوش و امنیت فوق العاده بالا نیز در برابر تهدید هکرها مصون نیستند.»

سوال اینجاست که هکرها چگونه نفوذ می کنند؟ آلپروویچ که سابقا در شرکت امنیتی مکآفی کار می کرد و اکنون موسس و مدیر موسسه امنیتی CrowdStrike است، فهرستی از روش های آنها را لیست کرده است.
برای آگاهی از آنها، در ادامه مطلب با نگهبان همراه باشید.
ادامه مطلب

۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها
۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها ۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها ۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها ۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها
۱۰ شیوه معمول هک شدن شرکت ها


ادامه مطلب


Similar Threads: