افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای


افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای


Automattic، شرکت پشتیبان پلتفورم بسیار رایج و مشهور بلاگ نویسی وردپرس دات کام، دسترسی مستقیم به سیستم 2FA (تایید دو مرحله ای یا two-factor authentication) را برای کاربران وردپرس ممکن ساخت. البته برخی شرکت های دیگر این فناوری را با نامهایی چون 2SA یا 2SV هم راه اندازی کرده اند.اینکه این فناوری را به کدام نام بشناسید فرق چندانی ندارد. همه آنها یک فناوری را دنبال می کنند: همه آنها رمزهای عبور یک بار مصرفی معرفی کرده اند که متعلق به لاگین های ویژه ای است. در نتیجه این فرایند، هکرها نمی توانند به راحتی از هر کجا که می خواهند، نام کاربری و رمز عبور شما را به دست بیاورند و از حساب کاربری تان سوءاستفاده کنند.

هکرها به روش های مختلفی می توانند رمزهای عبور ثابت و همیشگی کاربران را به دست بیاورند. اگر از رمزعبور یکسانی برای سایت های گوناگون استفاده می کنید، احتمال از دست دادن اطلاعات محرمانه شما زیاد است. زیرا هکر رمزعبور به دست آمده از یک سایت را برای سایت های دیگر نیز امتحان و در نتیجه به اطلاعات دیگر شما نیز دست پیدا می کند. اگر رمز عبور خود را در اختیار افراد دیگر نیز بگذارید، باز خود را در معرض تهدید و خطر قرار داده اید، زیرا ممکن است دیگران به راحتی امنیت شما را بر باد دهند. رمزهای یک بار مصرف نیز چندان امن نیستند و سیستم امنیتی خاصی هم ندارند، اما با این همه باعث می شوند تا هکرها دسترسی آسانی به حساب کاربر نداشته باشند. این مساله باعث می شود تا هکر به طور مثال امروز نتواند به حساب شما دسترسی پیدا کند و این کار را به فردا موکول کند.

آنها باید هربار که شما وارد حساب خود می شوید، رمزعبور یکبار مصرف شما را پیدا کنند و از آنجا که رمز یکبار مصرف از طریق دستگاهی جدا از کامپیوتر به اطلاع کاربر می رسد، پیدا کردن آن برای هکر بسیار دشوار خواهد بود. (البته این کار غیرممکن نیست، اما بسیار سخت است.)

اگر به شیوه کار و فعال سازی این 2FA علاقه مند هستید، در ادامه مطلب با نگهبان همراه باشید.
ادامه مطلب

افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای
افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای
افزایش امنیت بلاگرهای وردپرس دات کام با تایید هویت دومرحله ای


ادامه مطلب


Similar Threads: