ویندوز 8 و ویندوز RT مایکروسافت از فردا اولین وصله امنیتی خود برای رفع برخی کاستی ها را دریافت خواهند کرد. این اصلاحات امنیتی برای جلوگیری از تزریق کد از راه دور یا remote code execution در ویندوز طراحی شده اند. مایکروسافت با این کار برخی حفره های درون سیستم عامل جدیدش را مسدود می کند که باعث دسترسی راه دور خرابکاران و اجرای کدهای مخرب بر روی کامپیوتر می شود.
البته این وصله امنیتی، علاوه بر ویندوز 8 حاوی اصلاحاتی برای تمامی نسخه های ویندوز از قبیل ایکس پی، ویستا و سون هم هست. همچنین ویندوز سرورهای ۲۰۰۳، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ را هم شامل می شود.
از لیست وصله های اصلاح امنیتی که قرار است عرضه شوند، ۴ مورد برچسب خطرناک خورده اند، یک مورد مهم اعلام شده و یکی هم از نظر اهمیت متوسط است. بیشتر این آپدیت برای سیستم عامل ویندوز عرضه شده. البته یکی از آنها ویژه اینترنت اکسپلورر 9 بوده و یکی هم به بستن حفره ای در آفیس های ۲۰۰۳، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ ویندوز و آفیس ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰ مک تعلق دارد.
اگر شما آپدیت خودکار را فعال کرده باشید، این وصله روز سه شنبه به صورت خودکار نصب خواهد شد. کاربران نسخه های قبلی ویندوز می توانند این به روز رسانی ها را به صورت دستی و با کلیک بر روی آیکون Windows Update در استارت منو، دریافت کنند.
برای نصب دستی این آپدیت ها در ویندوز 8 می توانید این مسیر را طی کنید:
در صفحه شروع یا Start Screen عبارت Windows update را تایپ کنید. بر روی کتگوری Settings کلیک کنید. حال روی کاشی Windows update در لیست نتایج جستجو کلیک کنید. اگر آپدیت مورد نظر را در لیست مشاهده نکردید، بر روی لینک Check for update now کلیک کنید تا لیست وصله ها و به روز رسانی ها را از سایت مایکروسافت دریافت کنید.
ویندوز 8 و ویندوز RT مایکروسافت از فردا اولین وصله امنیتی خود برای رفع برخی کاستی ها را دریافت خواهند کرد. این اصلاحات امنیتی برای جلوگیری از تزریق کد از راه دور طراحی شده اند. مایکروسافت با این کار برخی حفره های درون سیستم عامل جدیدش را مسدود می کند که باعث دسترسی راه دور خرابکاران و اجرای کدهای مخرب بر روی کامپیوتر می شود.
ارائه اولین وصله امنیتی ویندوز 8 و rt از روز سه شنبه ۲۳ آبان


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان

Similar Threads: