«او مسیح نیست، او یک پسر خیلی شرور است»
حمله انانیموس به سایت های دولتی انگلیس در حمایت از ژولیان آسانژ
گروه آنانیموس در اعتراض به شیوه برخورد دولت انگلیس با پرونده ژولیان آسانژ (مدیر سایت ویکی لیکس) پروژه از کار انداختن سایت های دولتی این کشور را آغاز کرد. دوشنبه ۲۰ آگوست (۳۰مرداد) حدود ساعت ۸ شب به وقت گرینویچ وب سایت اداره دادگستری انگلیس طی یک حمله DDoS از کار افتاد. ۴۰ دقیقه بعد از آن هم سایت سازمان کار و تامین اجتماعی این کشور به همین شیوه آفلاین شد.
هر دو این حملات تحت عنوان OpFreeAssange یا عملیات آزادی آسانژ انجام شد و انانیموس در اکانت تویتر خود آن ها را این گونه گزارش کرد:
حمله انانیموس به سایت های دولتی انگلیس در حمایت از ژولیان آسانژ
بنا بر اطلاعات منتشره، احتمالا هدف بعدی این گروه، وب سایت Number10 نخست وزیری انگلیس خواهد بود. انانیموس همچنین یک ابزار هک خودکار را منتشر کرده است که سعی می کند به این سایت هم به صورت DDoS حمله کند.
حمله انانیموس به سایت های دولتی انگلیس در حمایت از ژولیان آسانژ
همه این فعالیت ها با هدف تغییر رویه و شیوه برخورد دولت انگلیس با ژولین آسانژ صورت می گیرد. اما به هر حال هنوز محاصره سفارت اکوادور توسط پلیس انگلیس ادامه دارد و ورود و خروج تمام افراد به این محل کنترل می شود. شاید بتوان گفت که پایین آوردن چند سایت به سختی می تواند شالوده و بنیان یک تصمیم دولتی را تغییر دهد.
آسانژ هم در پیامی از درون سفارت اکوادور، از دولت آمریکا خواسته است که از این مراسم شکار جادوگران و پیگیری ویکی لیکس دست کشیده و برادلی مانینگ، منبع اطلاعاتی ویکی لیکس در بخش تماس های دیپلماتیک آمریکا را آزاد کند. مانینگ از زمان دستگیری، تا کنون ۸۰۰ روز را در زندان انفرادی گذرانده است.
گروه آنانیموس در اعتراض به شیوه برخورد دولت انگلیس با پرونده ژولیان آسانژ (مدیر سایت ویکی لیکس) پروژه از کار انداختن سایت های دولتی این کشور را آغاز کرد. دوشنبه ۲۰ آگوست (۳۰مرداد) حدود ساعت ۸ شب به وقت گرینویچ وب سایت اداره دادگستری انگلیس طی یک حمله DDoS از کار افتاد.
حمله انانیموس به سایت های دولتی انگلیس در حمایت از ژولیان آسانژ


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس 'خبر خوان' لوگکت

Similar Threads: