اینجا بزرگترین و قدرتمندترین مرکز جاسوسی دنیا است!
جایی در قلب صحرای یوتا تاسیسات ساختمانی عظیمی دیده میشود که با سرعت زیادی در حال ساخت بنایی عظیم الجثه برای ارتش ایالات متحده امریکا هستند. این بنا قرار است چه کاری انجام دهد؟ در ادامه این موضوع را متوجه خواهید شد.
در دل صحرای یوتا و انتهای رشته کوه واساچ، یکی از سرّیترین و امنیتیترین بناها در دنیا در حال ساخته شدن است. این مکان جایی است که همه صحبتهایتان تفتیش و برای یافتن هر گونه تهدید امنیتی بر علیه امریکا، آنالیز میشوند. این ساختمان مرکز اطلاعاتی آژانس امنیت ملی یوتا است، که ساخت آن دو میلیارد دلار هزینه دارد و تمام ارتباطات دنیا، اعم از ایمیلها، پیامهای کوتاه، تماسهای تلفنی و چتها را ثبت و کنکاش میکند و البته به کدها نفوذ کرده و آنها را رمزگشایی میکند. در این مکان با توجه به اهمیت موضوع، نفوذ و رمزگشایی تا بالاترین میزان ممکن امکان پذیر خواهد بود و گفته میشود امکان نفوذ به اطلاعات مالی، معاملات سهام، قراردادهای تجاری، مسائل نظامی کشورهای خارجی و اسرار دیپلماتیک، اسناد قانونی و روابط شخصی محرمانه، در اینجا در دسترس خواهد بود! در این ساختمان چهار اتاق انفورماتیک، هر یک به مساحت 25,000 فوت مربع، پر از سرورهای کامپیوتری وجود خواهد داشت که برای خنک کردن آنها 60,000 تن ماشین آلات و روزانه 1.7 میلیون گالن آب استفاده خواهد شد. این مکان پست برق 65 مگاواتی خاص خود را دارد. همچنین ژنراتورهای پشتیبان که میتوانند برق مورد نیاز کل تاسیسات را به مدت سه روز بی وقفه تامین کنند. تنها برای ساخت سیستم امنیت تصویری بیش از 10 میلیون دلار هزینه خواهد شد. مرکز اطلاعات یوتا، تکه مرکزی شبکه جهانی اطلاعات است. این پروژه نظامی میتواند یوتابایتها اطلاعات (برای آگاهی از بزرگی این عدد همین بس که واحد سنجش اطلاعات بالاتر از آن نداریم) را ذخیره کند. این مرکز با داشتن چندین و چند پست شنود، ماهواره جاسوسی و مرکز اطلاعات NSA )بایگانی اسناد امنیت ملی آمریکا( که به آن متصل است، به قدرتمندترین آژانس جاسوسی دنیا تبدیل خواهد شد. اینجا بزرگترین و قدرتمندترین مرکز جاسوسی دنیا است!
جالب است بدانید که به دلیل نامشخصی این مقاله از سایت گیزمودو حذف شده است. ولی آن را می توانید از کش گوگل در این آدرس مشاهده کنید. منبع: Gizmodo | لینک مطلب


ادامه مطلب

سرچشمه : زومیت


منتشر شده بوسیله سرویس 'خبر خوان' لوگکت

Similar Threads: