تایید هویت دو مرحله ای LastPass با استفاده از اپلیکیشن Authenticator گوگل
اگر خواننده دائمی نگهبان باشید، حتما می دانید که برنامه مورد علاقه ما برای مدیریت رمزهای عبور، LastPass است. در مقالات مختلف به معرفی آن پرداخته و در خصوص امکانات آن صحبت کرده ایم. هر چند که هرگاه چیزی در خصوص مشکلات این برنامه هم مطرح شده است، آن را سریعا به اطلاع خوانندگان مان رسانده ایم تا همیشه آنها را امن و به روز نگه داریم.
حال شرکت سازنده این برنامه بسیار مفید، برای امنیت بیشتر کاربرانش، قابلیت جذاب دیگری را به آن افزوده است. اگر یادتان باشد تقریبا یک سال قبل گوگل قابلیت تایید لاگین دو مرحله ای را به اکانت جیمیلش افزود و برنامه ای را ویژه کاربران تلفن های هوشمند عرضه کرد که این برنامه کار تولید رمزورود دوم را انجام می داد. حال کاربران LastPass هم می توانند از همین برنامه برای تولید رمزهای عبور اصلی (Master Password) امن دوگانه برای ورود به اکانت لست پس استفاده کنند.
تنها کافی است که آخرین نسخه پلاگین لست پس را بر روی مرورگرتان نصب کرده و دستگاه موبایلی را که از برنامه گوگل پشتیبانی کند، استفاده کنید. حال می توانید از موبایل تان به صورت همزمان با رمز عبور اصلی برای تولید کلید های امنی استفاده کنید که برای ورود به اکانت تان ضروری هستند.
تیم لست پس می گوید که « ما قویا به مولتی فکتور به عنوان روشی عالی برای حمایت از اطلاعات حساس شما اعتقاد داریم و به همین دلیل این امکان را برای همه کاربران لست پس (حتی اکانت های رایگان) راه اندازی نمودیم.»
برای اطلاعات بیشتر از نحوه راه اندازی این سرویس با استفاده از اپلیکیشن گوگل (حتی بر روی ابزارها و موبایل هایی که پشتیبانی نمی شوند) می توانید به مقاله راهنمای سایت لست پس مراجعه کنید.
اگر خواننده دائمی نگهبان باشید، حتما می دانید که برنامه مورد علاقه ما برای مدیریت رمزهای عبور، LastPass است. در مقالات مختلف به معرفی آن پرداخته و در خصوص امکانات آن صحبت کرده ایم. حال شرکت سازنده این برنامه بسیار مفید، برای امنیت بیشتر کاربرانش، قابلیت جذاب دیگری را به آن افزوده است. اکنون کاربران LastPass هم می توانند از همین برنامه برای تولید رمزهای عبور اصلی (Master Password) امن دوگانه برای ورود به اکانت لست پس استفاده کنند.
تایید هویت دو مرحله ای LastPass با استفاده از اپلیکیشن Authenticator گوگل


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس 'خبر خوان' لوگکت

Similar Threads: