شناسایی کروم به عنوان یک بد افزار توسط آنتی ویروس مایکروسافت و حذف آن از سیستم

وقتی یک برنامه امنیتی خوب حالش خراب می شود و تبدیل به یک برنامه بد می شود چه باید کرد؟ در این هنگام باید انتظار هر عکس العمل غیر منطقی را از برنامه و کاربر داشت. این مشکلی است که تعدادی زیادی از کاربران آنتی ویروس Microsoft Security Essentialsدچار آن شدند. زیرا این برنامه امنیتی بعد از آخرین آپدیت انجام شده، مرورگر گوگل کروم را به عنوان یک بدافزار شناسایی کرده آن را از کار انداخته و قرنطینه می کرد!
خوشبختانه مایکروسافت به سرعت متوجه این مشکل شده و با انتشار یک آپدیت دیگر به برنامه مایکروسافت سکیوریتی اسنشیالز گفت که گوگل کروم بیچاره را به حال خودش بگذارد.
مایکروسافت در بیانیه ای گفت: « در روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱ (هشت مهر ۱۳۹۰) یک اکتشاف نادرست برای بدافزار PWS:Win32/Zbot شناسایی شد. در روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱ مایکروسافت آپدیتی را عرضه کرد که این مشکل را حل می کند. آپدیت های نسخه 1.113.672.0 و بالاتر، حاوی این به روزرسانی هستند. PWS:Win32/Zbot یک تروجان سرقت رمزعبور است که بازدیدکنندگان برخی سایت های مشخص را مورد حمله قرار می دهد. این تروجان back door کنترل شده ای به همراه امکان دسترسی به سیستم را برای هکر فراهم می کند و ممکن است هکر از این طریق قادر به از کار اندازی برخی فرایندهای امنیتی مرتبط با سیستم عامل و آنتی ویروس گردد.»
در صورتی که از این آنتی ویروس استفاده می کنید و به روز رسانی ۳۰ سپتامبر را دریافت نکرده اید، هرگونه تلاشی برای نصب دوباره کروم توسط آنتی ویروس بلوکه خواهد شد. البته به نظر می رسد که نسخه های بتای این مرورگر از دست اندازی و آزار برنامه امنیتی مایکروسافت در امان مانده اند.
طبق اعلام مایکروسافت بیش از ۳۰۰۰ کاربر با این مشکل روبرو شده اند. اگر شما هم با این مشکل روبرو شده اید، قبل از نصب دوباره کروم، ابتدا برنامه آنتی ویروس MSE تان را باز کرده و آن را آپدیت کنید. حال اقدام به نصب دوباره مرورگر کروم نمایید و بدون مشکل به کار با آن بپردازید.
وقتی یک برنامه امنیتی خوب حالش خراب می شود و تبدیل به یک برنامه بد می شود چه باید کرد؟ در این هنگام باید انتظار هر عکس العمل غیر منطقی را از برنامه و کاربر داشت. این مشکلی است که تعدادی زیادی از کاربران آنتی ویروس Microsoft Security Essentials دچار آن شدند. زیرا این برنامه امنیتی بعد از آخرین آپدیت انجام شده، مرورگر گوگل کروم را به عنوان یک بدافزار شناسایی کرده آن را از کار انداخته و قرنطینه می کرد!
شناسایی کروم به عنوان یک بد افزار توسط آنتی ویروس مایکروسافت و حذف آن از سیستم  - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: