شیوه کنترل اپلیکیشن های اندروید برای جلوگیری از سرقت اطلاعات

سطح بندی مطلب:
متوسط
شیوه کنترل اپلیکیشن های اندروید برای جلوگیری از سرقت اطلاعات  - لوگکت
گوگل در خصوص شرایط و قوانین تایید برنامه های توسعه دهندگان سیستم عامل اندروید به اندازه اپل سخت گیر نیست. اما در خصوص قیمت اپلیکیشن ها آنقدر دست و دلباز نیست و محدودیت هایی را اعمال می کند. یکی از شرکت های ناظر امنیت به تازگی کشف کرده که بیش از ۸۰ درصد اپلیکیشن های والپیپر اندروید اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری کرده و برای سروری در چین ارسال می کنند.
شیوه کنترل اپلیکیشن های اندروید برای جلوگیری از سرقت اطلاعات  - لوگکت
وقتی شما برنامه ای را از مارکت نصب می کنید، صفحه ای ظاهر شده و قبل از نصب به شما می گوید که این اپلیکیشن به چه چیزهایی از تلفن همراه تان دسترسی خواهد داشت. این موارد ممکن است شامل مکان شما، شیوه ارتباط با شبکه ، اطلاعات شخصی، فضای خالی حافظه و نوع موبایل و حتی اکانت های شما باشند.
پس همیشه قبل از نصب اپلیکیشن ها، محتوای این صفحه را به دقت مطالعه کنید تا دریابید که برنامه به چه دسترسی هایی نیاز دارد.
در خصوص برنامه هایی هم که قبلا روی گوشی اندرویدی خود نصب کرده اید، می توانید در صفحه Manage Applications نحوه دسترسی برنامه های نصب شده به اطلاعات موبایل تان را بررسی کنید. در اغلب ابزارهای اندرویدی تنها کافی است که به بخش Menu رفته و گزینه Settings را انتخاب کنید. حال عبارت Applications را تپ (کلیک) کنید. در لیستی که باز می شود، اپلیکیشن مورد نظر را انتخاب کرده و به پایین اسکرول کنید تا مجوزها (permissions) و دسترسی های آن را ببینید.
هر اپلیکیشن با دسترسی و مجوز غیر عادی را سریعا از روی دستگاه اندرویدی خود پاک کنید. مثلا والپیپری که دسترسی به کانتکت یا شماره های تماس را جزو مجوزها نیاز داشته باشد، حتما دارای مشکل است و باید حذف شود.
مطالب مرتبط:
شیوه کنترل اپلیکیشن های اندروید برای جلوگیری از سرقت اطلاعات  - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: