۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم

سطح بندی مطلب:
متوسط
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم  - لوگکت
همان طور که از ماهیت نگهبان بر می آید، امنیت از نظر ما اولین و مهمترین مساله در هر کاری است. ولی شاید فکر کنید که چقدر رعایت امنیت مشکل است. خب، بگذارید کمی داستان را جالب تر کنیم. برای اینکه تبدیل به یک مامور امنیتی برای خود و دیگران شوید، در مطلب قبلی با ما به کلاس درس کاراگاه کلوزو آمدید. و حالا ادامه داستان…
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش اول
۵- فایل ها را درون دیگر فایل ها مخفی کنید
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم  - لوگکت
کلوزو می گوید: استگانوگرافی یا هنر مخفی کردن چیزها در جلوی دید، یکی از تاکتیک های بسیار کاربردی است که می توانید از یک کاراگاه زبده مثل من یاد بگیرید.
این کار در حقیقت امنیت درون تاریکی و نا امنی است. شما روی کامپیوترتان این کار را با مخفی کردن کردن یک فایل در فایل دیگر یا مثلا مخفی کردن فایل ها، درون یک عکس jpg می توانید انجام دهید. با این کار حتی اگر کسی به صورت اتفاقی سراغ عکس یا فایل های مورد نظر برود هم چیز خاصی دستگیرش نمی شود.
۴- ابزارهای تان را به سیستم های اخطار دهنده تبدیل کنید
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم  - لوگکت
به صورت بالقوه بسیاری از لپ تاپ ها و موبایل های امروزی می توانند به سیستم اخطار و دزدگیر خودشان تبدیل شوند. هر چند این پیشنهاد ممکن است امنیت پولادینی برای شما فراهم نکند، اما حداقل دزدان و دشمنان شما را (که قرار است یک کاراگاه زرنگ همچون کلوزو باشید)‌ شناسایی کرده و به نمایش می گذارد. تنها با یک دلار می توانید کامپیوتر مک تان ر به یک سیستم اخطار حساس به صدا تبدیل کنید. یا اینکه آیفون تان را تبدیل به دوربین امنیتی کنید. هر لپ تاپ و کامپیوتری هم که یک وب کم داشته باشد، به راحتی تبدیل به دوربین امنیتی می شود. حتی می توان ویندوز را به امکانات حساس به حرکت و جنبش مجهز کرد.
۳- پیام های مخفی و کدها را درون فایل صوتی مخفی کنید
پیام های مخفی و رمزهای عبورتان را در هر جایی می توانید پنهان کنید، اما هیچ جا به اندازه یک فایل صوتی، عجیب و دور از ذهن نیست. تنها با چند نرم افزار ساده می توانید یک عکس حاوی پیام مورد نظر را درون یک فایل صوتی wav فشرده نشده مخفی کنید. این راهنما را دنبال کنید یا این ویدیوی یوتیوب را تماشا کنید تا راه و چاه کار دست تان بیاید.
۲- کول دیسک را به یک جعبه ابزار امنیتی تبدیل کنید
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم  - لوگکت
شاید شما مانند کاراگاه گجت دستان پرتوان و کلاه ویژه و لباس خاصی ندارید، اما می توانید برخی ابزارهای ویژه محافظتی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت برای خودتان بسازید. وقتی یک کاراگاه در حال انجام ماموریتی ویژه است، باید گاه و بیگاه برای ارائه گزارش و یا جستجوی سرنخ به اینترنت مراجعه کند. اما نمی تواند از هر کامپیوتر نا امنی استفاده کرده و ردپای خویش را بر جای بگذارد. پس به همراه داشتن یک جعبه ابزار حفظ حریم خصوصی، هنگام مسافرت امری ضروری می نماید.
با این ابزارها تمامی گشت و گذار اینترنتی، ایمیل ها، رمزهای عبور و فعالیت های معمول شما در وب کاملا محرمانه و خصوصی باقی می مانند. شما به راحتی می توانید از کافی نتی به کافی نت دیگر و از هتلی به هتل دیگر به دنبال سرنخ بگردید، بدون اینکه کوچکترین ردی از شما بر جای بماند.
۱- اگر هیچ کدام از روش های این راهنما موثر نبود و گانگسترها ردتان را پیدا کردند، ناپدید شوید!
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم  - لوگکت
اگر همه کارها و تلاش های شما برای مخفی ماندن از چشم گانگسترها و سارقان هویت بدون نتیجه ماند و آنها رد شما را پیدا کردند، شما به عنوان آخرین حربه، باید ناپدید شوید. بهتر است برای خودتان یک هویت جدید دست و پا کنید و فرد دیگری بشوید. البته کاراگاه کلوزو این را از رموز کارش می داند و حاضر نشد توضیح بیشتری در این کلاس بدهد!
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - بخش دوم  - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: