۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو

سطح بندی مطلب:
متوسط
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت
همان طور که از ماهیت نگهبان بر می آید، امنیت از نظر ما اولین و مهمترین مساله در هر کاری است. ولی شاید فکر کنید که چقدر رعایت امنیت مشکل است. خب، بگذارید کمی داستان را جالب تر کنیم. برای اینکه تبدیل به یک مامور امنیتی برای خود و دیگران شوید، با ما به کلاس درس کاراگاه کلوزو بیایید (کارتون های پلنگ صورتی را که یادتان هست؟) .
۱۰- برای خرید آنلاین از رمزهای یک بار مصرف استفاده کنید.
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت
کاراگاه کلوزو می گوید که آدم بدها همیشه به دنبال سرقت اطلاعات کارت بانکی و مشخصات خرید آنلاین شما هستند. تنها کافی است که شماره کارت، رمز اینترنتی، تاریخ انقضا ، چیزهایی مانند این به دست شان بیافتد تا حساب شما را خالی کنند. پس تا حد امکان از حساب های بانکی استفاده کنید که امکان تولید رمز یک بار مصرف را برای تان فراهم می آورند. با این کار، بعد از خرید شما آن رمز اینترنتی دیگر اعتبار ندارد و دزد بیچاره رنگ پول های حساب شما را هم نخواهد دید. هم اکنون برخی از بانک ها با تحویل دستگاه رمزساز یا token این امکان را در اختیارتان می گذارند.
۹- اطلاعات تان را رمزگذاری کنید
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت
مامورمخفی های حرفه ای هیچ اطلاعات شخصی برای رمزنگاری ندارند، زیرا آنها تمام اطلاعات و زندگی شخصی شان را فدای رازداری و محرمانگی ماموریت شان می کنند. اما کاراگاه می گوید تا زمانی که شما یک شخص عادی هستید و هنوز مامور مخفی نشده اید، به شیوه رمزگذاری امنی برای نگهداری اطلاعات تان نیاز دارید. البته نیازی نیست که تمامی اطلاعات را رمزگذاری کنید و درون گاو صندوق های واقعی یا مجازی نگهداری کنید. تنها اطلاعات مهمی را که دوست ندارید کسی به آنها دست یابد و یا آنها را بدزدد، در جای امن و به صورت رمزنگاری شده نگه دارید.
مثلا اگر عکس های اردوی زمان دانشگاه تان به دست رئیس تان بیافتد اصلا وجه خوبی ندارد. یا بدتر از آن اگر رقبا بتوانند به قراردادهای کاری یا طرح های جاری و برنامه های آینده شرکت تان دست یابند که باید فاتحه کارتان را بخوانید و بروید ور دست کاراگاه کلوزو دنبال پلنگ صورتی بگردید. یک رمزنگاری کوچک، می تواند راه درازی را پیش روی دزد بدنهاد بگذارد.
۸- پرینتر جوهر افشان تان را تبدیل به ابزار پرینت پیام های مخفی نمایید.
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت
این یکی شاید در کار و تجارت شما چندان کاربردی نباشد، اما کاراگاه کلوزو همیشه در میان کلاس های اش به دنبال سرگرمی و تفریح هم هست. البته به گمانم این روش برای چاپ و نگهداری نسخه پشتیبانی از رمزهای عبور در گاو صندوق یا صندوق امانات بانک، شیوه بسیار مناسبی باشد. زیرا در صورت سرقت هم، چیزی دستگیر سارق محترم نمی شود.
تنها کافی است کارتریج زرد رنگ پرینتر را با آب لیمو ترش تغلیظ شده پر کنید. حالا دیگر پیام های چاپ شده کاملا مخفی هستند و تنها یک کاغذ سفید از دستگاه بیرون می آید. برای خواندن مطالب چاپ شده، کافی است این کاغذ را کمی با اتو داغ کنید تا پیام سری شما ظاهر شود. فقط مواظب باشید مانند پیام های کاراگاه گجت منفجر نشود!
۷- تمامی ابزارهای دیجیتال تان را قفل کنید
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت
ابزارهایی که استفاده می کنید، از کامپیوتر تا تلفن هوشمند و…، بدون شک ردپایی از شما برجای می گذارند و فریاد می زنند که شما کجا هستند و چه کاری می کنید. اگر می خواهید کسی به راحتی به چنین اطلاعاتی دست نیابد‌ (مثلا یک همکار فضول!) همه چیز را قفل کنید. مثلا درمورد کامپیوتر بهتر است که کل هارد آن را رمزگذاری کنید. از رمزعبورهای قوی استفاده کنید. از برنامه های ضد بدافزار مانند آنتی ویروس و فایروال استفاده کنید و …
در مورد موبایل ها هم می توانید به مطلب «چگونه تلفن همراه هوشمند خود را امن تر کنیم؟» و برای امنیت آنلاین به مطلب «چگونه در حالت آنلاین ایمن بمانیم؟» مراجعه کنید.
شاید اینها در ابتدا، حجم کار زیادی به نظر برسند. اما یک بار که همه چیز را سرو سامان دهید، دیگر دردسر چندانی نخواهید داشت. وانگهی، اضافه کردن امنیت اگر چه یکی از کارهای پردردسر به حساب می آید، اما برای شما که می خواهید در آینده یک کاراگاه خوب شوید و مطمئنا با مشکلات و خطرات وحشتناکی دست و پنجه نرم کنید، ضروری تر از همه می نماید.
۶- در اینترنت به صورت امن به گشت و گذار بپردازید.
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت
اینترنت برای یک کاراگاه خوب محل خطرناکی است. زیرا آدم بدهای داستان به راحتی می توانند کارهایی را که در آن انجام می دهید ردیابی کرده و به سرقت اطلاعات کاراگاهی و بدتر از آن اطلاعات شخصی و مالی شما بپردازند. فکر می کنید رئیس تان حاضر است این سهل انگاری را ببخشد و برای ادامه ماموریت حساب شما را پر کند؟ تازه بدتر از آن، اگر رئیس تان بفهمد از اینترنت اداره چه استفاده هایی! می کنید، چه می شود؟ پس بهتر است تا دیر نشده به مطالعه این مطالب نگهبان بپردازید:
خب، به گمانم برای امروزتان بس باشد، بقیه درس بماند برای جلسه بعدی.
۱۰ ترفند و کلک امنیتی ویژه کاراگاه کلوزو - لوگکت


ادامه مطلب

سرچشمه : نگهبان


منتشر شده بوسیله سرویس خودکار 'شبکه انتشار' لوگکت

Similar Threads: